Svatý grál pro komiksové nadšence. Na prodej je komplexní sbírka DC komiksů s více než 40 tisíci výtisky

Kompletní sbírka více než čtyřiceti tisíc oblíbených DC komiksů sesbíraná za osmdesátileté období je zájemcům k dispozici, oznámila v pondělí známá aukční síň Sotheby's. Informovala o tom agentura DPA.
Batman a Superman
Batman a Superman
@DCComics/Twitter

reklama

Známá aukční síň dala k dispozici k soukromému prodeji sbírku DC (Detective Comics) komiksů zkompletovanou britským muzikantem Ianem Levinem. Jedná se o kompletní sbírku každého jednoho vydání DC komiksu vydaného mezi lety 1934 až 2014, uvedla síň s tím, že jde o více než 40 tisíc výtisků.

Zlatý grál pro komiksové nadšence

Sbírka obsahuje kompletní série Action Comics, Detective Comics, Superman a Batman. Podle vedoucího oddělení knih a rukopisů aukční síně Richarda Austina je pro sběratele komiksů komplexní sbírka „zlatým grálem“.

Joker

VIDEO: Oskara si odnáší Parazit, Brad Pitt i hrdina Jokera! Na Česko se opět nedostalo

Poklad se dle aukční síně může pochlubit všemi hrdiny DC včetně prvních vydání Supermana a Batmana a prvních vystoupení Wonder Woman. Sběratelé zde najdou i Aquamana, Ligu spravedlnosti nebo legendární záporáky Lexe Luthora, Jokera, Tučňáka nebo Two-Face. 

Jaká bude prodejní cena?

Cenu, za kterou bude možné kolekci získat, zatím nelze odhadnout, jelikož se jedná o soukromý prodej a nikoliv o dražbu, uvedla aukční síň na dotaz ohledně hodnoty sbírky. 

Rekordní částka zaznamenaná při aukci komiksu činila 3,2 milionu dolarů (téměř 80 milionů korun). Kupec tuto cenu zaplatil v roce 2014 za Action Comics #1 z roku 1938. 
 

reklama

reklama