Švédku, která bojovala proti deportacím migrantů, znásilnil Afgánec. Pak ji zval na večeři

Švédský soud řešil tento týden případ dvou mladých Afghánců (oba 18). Jeden z nich brutálně znásilnil čtyřicetiletou Švédku, druhý se mezitím ukájel. Žena nakonec utekla a skončila v péči lékařů. Incident se stal na konci loňského roku ve městě Ljungby. O případu informoval list Daily Mail.
ilustrační foto
ilustrační foto
iStock

reklama

Sexuální napadení se odehrálo 26. prosince loňského roku. Anwar Hassani a Fardi Hesari potkali svoji oběť v ranních hodinách před hotelovým barem. Napadená žena později na policii uvedla, že ji mladíci zaujali, protože řekli, že jsou z Afghánistánu. Sama totiž byla členkou facebookovém skupiny, jejíž členové bojovali proti deportacím migrantů ze Švédska.

Žena dále uvedla, že zatímco ostatní vyjadřovali názor, že by se migranti měli vrátit zpět, odkud přišli, ona s tím nesouhlasila. Následně kývla na nabídku obou mladíků, aby s nimi pokračovala v pití u nich doma. Tím domovem byl pokoj vyhrazený pro uprchlíky bez doprovodu,“ píše Daily Mail.

Čtyřicetiletá Švédka pak dle svých slov po vykouření několika cigaret zakopla, praštila se do hlavy a spadla na zem. Toho prý Hassani využil, začal ji osahávat a i přes její protesty jí stáhnul kalhoty. Podle oběti se podivil nad tím, proč s nimi chodila do bytu, když s nimi nechce mít sex. Pak ženu i přes její hlasité protesty znásilnil, a to i análně. Druhý Afghánec mezitím vedle znásilňované ženy masturboval.

ilustrační foto

Jako ve válce: Švédská policie zajistila auto napěchované zbraněmi, včetně automatických pušek

Její křik pak donutil Hassaniho přestat. Ženě pak oba migranti částečně pomohli obléct a ona následně utekla. Hassani prý za ní ještě běžel a nabízel jí pozvání na večeři. Oběť znásilnění pak okamžitě vyhledala lékařskou pomoc a vše ohlásila na policii.

Žena později u soudu uvedla, že v důsledku znásilnění trpí psychickými problémy a má poruchy spánku. Soud ve městě Växjö nakonec poslal hlavního iniciátora Hassaniho na 15 měsíců za mříže a rovněž mu vyměřil finanční kompenzaci ve výši téměř 135 tisíc švédských korun (přes 320 tisíc českých korun). Jeho kumpán, který byl uznán vinným ze sexuálního obtěžování, dostal tříměsíční podmínku a musí oběti zaplatit v přepočtu necelých 60 tisíc korun.

reklama

reklama