Švédové mají novou krizovou linku. Překvapivě není pro oběti, ale pachatele domácího násilí

Úředníci a sociální pracovníci ve Švédsku se rozhodli spustit novou krizovou linku. Tam by měli volat nikoliv oběti, ale pachatelé domácího násilí. Doufají, že si to násilníci pak rozmyslí.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Kontroverzní řešení domácího násilí vymysleli švédští úředníci spolu se sociálními pracovníky. Zatímco linky důvěry pro oběti podobných činů jsou již dávno samozřejmostí, pro pachatele to je novinka.

Linka má násilníkům umožnit nejen to, aby se někomu svěřili s tím, co spáchali, ale i vyrovnat se se studem. Ti, co teprve chtějí vztáhnout ruku na svého partnera, pak získávají možnost si o tom popovídat a samotné události předejít.

Streetworkeři se u teenagarů častěji potkávají s agresí.

Agrese u teenagerů je stále častější, upozorňují streetworkeři. Děti jsou v roli obětí, ale i pachatelů

Linka by měla začít fungovat od ledna

„Neexistuje žádný běžný způsob, jak se dostat do kontaktu s těmi, kteří páchají násilí. Tento projekt to může změnit,“ uvedla vedoucí projektu Christina Ericson pro celostátní televizi SVT.

Linka pomoci je dvouletý pilotní projekt, který organizují místní úřady ve švédské metropoli Stockholu. Na lince budou připraveni vyškolení sociální pracovníci a psychologové, kteří si volající vyslechnou .

Budou radit násilníkům, kteří chtějí přestat ubližovat svým partnerům. Někteří z nich si své činy dobře uvědomují a zdráhají se oslovit odbornou pomoc. Anonymitou by mohli strach odbourat. Služba by měla v plné síle začít fungovat od ledna.  

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!