Švédský web s erotickými obrázky má vzdělávat migranty v oblasti sexu, zdraví a rovnosti

Švédská vláda plánuje alokovat pět milionů švédských korun (asi 12,5 milionu českých korun) na kurzy pro migranty zaměřené na sexuální tematiku. Část financí vláda určila pro informační web o sexu,zdraví a genderu „Youmo“ pro mladé lidi od 13 do 20 let.
Švédský web Youmo
Švédský web Youmo
Youmo

reklama

Web je přizpůsoben do několika jazykových variací: angličtiny, švédštiny, arabštiny, somálštiny, tigriňštiny (Eritrea) nebo v jazyce dari (Afghánistán).

Cílem webu je vzdělávat migranty v oblasti „zdraví, sexuality a rovnosti pohlaví“. Na webu jsou mimo jiné informace o sexu podány formou názorných obrázků a videí, na nichž vystupují mladí muži a ženy různých ras.

Saudská Arábie otevře leteckou škol pro ženy

Saudská Arábie otevře leteckou školu pro ženy. Přihlášky podaly už stovky Saudek

Projekt by měl snížit počet případů sexuálního násilí

Ministerstvo mládeže a občanských záležitostí je pověřeno, aby se posílilo vzdělávací úsilí ve spolupráci s online serverem pro mladé „UMO“. Podle informací od vlády úkol zahrnuje rozšíření informací na serveru Youmo, zvyšování kvalifikace a dovedností profesionálů, kteří se potkávají s mladými příchozími, a poskytování dlouhodobého tréninku pro profesionály prostřednictvím rozvoje online vzdělávání.

Rozvoj webových stránek má podle výše zmíněných zdrojů zahrnovat zejména témata prostituce, obchodování s lidmi nebo násilí včetně sexuálního obtěžování.

reklama

reklama