Švýcarský ledovec nejspíše vydal těla manželů pohřešovaných od druhé světové války

Místo, kde byly ostatky lidských těl nalezeny
Místo, kde byly ostatky lidských těl nalezeny
Twitter/SRF News‏
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ledovec ve Švýcarsku minulý týden vydal mrtvá těla muže a ženy. Na tom by zřejmě nebylo nic neobvyklého, kdyby se nemělo za to, že se jedná o manželský pár pohřešovaný neuvěřitelných 75 let. O pozoruhodném případu informovala švýcarská média.

Marcelin a Francine Dumoulinovi beze stopy zmizeli v roce 1942, když se ve švýcarských Alpách vydali pást krávy. Od té doby už rodiče sedmi dětí nikdo neviděl. Tedy zřejmě až do minulého týdne, kdy na ledovci Tsanfleuron na hranici kantonů Valais a Vaud nalezl zaměstnanec společnosti provozující vleky a lanovky dvě lidská těla.

Muž si nejdříve povšiml batohů, cínových misek, bot a následně také lidských ostatků pod vrstvou ledu. „Ta těla ležela hned u sebe, patřila muži a ženě. Způsob jejich oblečení zapadá do období druhé světové války,“ uvedl pro deník Le Matin ředitel výše zmíněné společnosti Glacier 3000.

Nečekanou zprávu přijala s obrovskou úlevou nejmladší dcera pohřešovaného páru, dnes 79letá Marceline Udry-Dumoulinová. „Celý život jsme je hledali,“ svěřila se listu Le Matin s tím, že nyní konečně ví, co se jejím rodičům přihodilo. Manželé zřejmě spadli do skalní pukliny, ze které už se nedokázali dostat.

Pokud testy DNA skutečně prokáží, že těla objevená na Tsanfleuronu patří jejím rodičům, hodlá jim Marceline vystrojit pohřeb, který si dle ní zaslouží. Sama se ale do černého zahalovat nehodlá: „Myslím, že bílá bude vhodnější. Symbolizuje totiž naději, kterou jsem nikdy neztratila.“

Reklama
Reklama