Syřan si může do Německa přivést druhou ženu, přestože bigamii zákon neumožňuje

Německé úřady povolily Syřanovi, aby jeho druhá žena přicestovala za ním do Německa. Ač je bigamie v Německu trestná, v tomto případě udělily výjimku.
ilustrační foto
ilustrační foto
AP

reklama

Syřan, který do Německa přicestoval už v roce 2015 společně s jednou ze svých manželek a čtyřmi dětmi, se nyní dočká i své druhé ženy. Úřady své rozhodnutí, proč povolily v tomto případě bigamii, odůvodnily tím, že jde především o blaho dětí.

Muž má totiž dvě děti nejen s manželkou, která je s ním v Německu, ale i další čtyři potomky se svou druhou ženou, která se do země nedostala. A právě kvůli nim jí bylo dovoleno se do kraje Pinneberg ve spolkové zemi Šlesvicko- Holštýnsko přestěhovat.

Mnohdy musí uprchlíkům stačit i méně

FOTO: Co si sbalili syrští uprchlíci na cestu do Evropy? S tím byste týden na lodi fakt nezvládli…

Tento případ ale není jediným. Podle deníku Berliner Zeitung si v tomto kraji mohli přivést své druhé manželky minimálně další dva muži. Jak je to tedy s bigamií v Německu? Podle ministra vnitra Severního Porýní-Vestfálska Herberta Reula není příjezd druhé, nebo dokonce třetí ženy vhodný, ale uznává, že v některých individuálních případech musí mít přednost nejlepší zájem dítěte.

Jeho názor sdílí i poslankyně sociální demokracie Eva Höglová. Ta uvedla, že německý pobytový zákon dokonce výslovně zakazuje příchod druhých manželek z polygamních manželství. Výjimky jsou však možné právě v případech, kde hrají značnou roli děti a jejich blaho. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!