Tahle země je jen pro bílé! Rodina byla na dovolené na Novém Zélandu vystavena rasistickým urážkám

Filipínská rodina vyrazila na prázdniny na Nový Zéland, ale rodinná idylka se ani náhodou nekonala. Rozzlobená obyvatelka Zélandu v místním obchodě rodinu tmavé pleti osočila z toho, že na ostrově nemají co dělat. „Tahle země je jen pro bílé!“, řekla. Celý incident byl zaznamenán i na videu, které však již bylo z internetu staženo. Informace přinesl server RT.
ilustrační foto
ilustrační foto
Twitter/RT

reklama

Osmnáctiletá Krizia Egipto s rodinou nakupovala v ochodu ve městě Wellington na Novém Zélandu, když v tom se stalo něco naprosto nečekaného. Za filipínskou rodinou se rozběhla rozzuřená žena, která na všechny její členy začala křičet: „Vy sem nepatříte! Tato země je jen pro bílé lidi,“ volala rozzuřená žena.

I přesto, že rodina z Filipín obchod opustila, žena ji nenechala být a pronásledovala ji až do města. To už osmnáctiletá Krizia začala ženu nahrávat. Na videu bylo zřetelně slyšet, jak žena křičí „Táhněte domů, máte svoji zemi!“ Video mělo přes 57 tisíc zhlédnutí na Facebooku.

Apu Nahasapeemapetilon

Oblíbená postava Simpsonových končí: Apu kvůli politické korektnosti odchází...

Jak zjistil deník the New Zealand Herald, rodina sice pochází původně z Filipín, ale už čtyři roky na Zélandu žije.

Příspěvek, který mladá Filipínka sdílela na svém Facebooku, vzbudil neuvěřitelnou vlnu nevole a komentáře pod videem se jen hemžily podporou filipínské rodiny. „Žil jsem na Novém Zélandu více než 20 let a nikdy jsem nezažil takové sprosté jednání. Vaše rodina je v zemi mnohem více vítaná než tahle sprostá dáma,“ znělo v jednom z příspěvků. Video však nakonec muselo být z internetu staženo.

Podobný případ se stal i v roce 2015, kdy videozáznam zachytil muže, který uráží rasistickými nadávkami dva mladé cizince s tím, aby se vrátili, odkud patří, jelikož na Zélandu nejsou vítáni.

reklama

reklama