Tajfun Yutu zasáhl Filipíny: Vyžádal si nejméně 7 lidských životů, mezi oběťmi jsou i děti

Tajfun Yutu se v úterý přehnal přes hlavní filipínský ostrov Luzon. Síla větru v nárazech dosahovala rychlosti až 230 km/h. Vyžádal si nejméně sedm lidských životů. Podle agentury Reuters jsou mezi oběťmi i čtyři děti ve věku od pěti do jedenácti let.
Tajfun Yutu
Tajfun Yutu
@metofficestorms / Twitter

reklama

Nejméně sedm lidí přišlo o život během řádění tajfunu Yutu, který se v úterý přehnal přes Filipíny. Navíc živel oblasti přinesl silné deště, které způsobily povodně a nebezpečné sesuvy půdy. Záchranné složky pracují na osvobození 30 lidí uvězněných pod sutinami domů.

Z tajfunem ohrožených oblastí byly přitom s předstihem evakuovány tisíce lidí, většinou z horských a pobřežních oblastí a míst v blízkém okolí řek, kterým hrozily povodně.

Osmnáctý letošní tajfun na Filipínách

Yutu je osmnáctým letošním tajfunem, který zasáhl Filipíny. Aktuálně míří směrem k jižní Číně a oslabil již na úroveň tropické bouře se silou větru 102 km/h s nárazy až 130 km/h. Před šesti týdny byly Filipíny devastovány supertajfunem Mangkhut, který způsobil téměř 50 sesuvů půdy, při nichž zahynulo přes 70 lidí.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!