Tak tohle se nepovedlo: Muž se vloupal do márnice, zapomněl tam ale své doklady

Jihomoravští kriminalisté pátrají po pachateli, který strávil příchod nového roku na velmi netradičním místě. Vloupal se totiž do márnice v jedné z obcí na Brněnsku, jenže přitom udělal jednu velmi zásadní chybu, díky které ho kriminalisté už nejspíš brzy dopadnou.
7. 1. 2018 KRIMI: VLOUPAL SE DO MÁRNICE – UVNITŘ ALE ZAPOMNĚL DOKLADY
7. 1. 2018 KRIMI: VLOUPAL SE DO MÁRNICE – UVNITŘ ALE ZAPOMNĚL DOKLADY

reklama

Muž musel mít pořádnou kuráž a k té mu nejspíš pomohlo značné množství alkoholu. Jak jinak si vysvětlit, že ho během silvestrovské noci nenapadlo nic lepšího, než se vloupat do márnice na hřbitově. Zatím neznámý pachatel vypáčil dveře u márnice na hřbitově ve Tvarožné na Brněnsku. Pravděpodobně očekával, že uvnitř najde něco cenného, co by následně mohl zpeněžit. Jenže během své nezvané návštěvy a prohledávání místa udělal jednu zásadní chybu.

„Na místě jsme nalezli doklady a dokumenty, které nás navádějí na devětadvacetiletéh o muže, který byl v minulosti několikrát trestaný právě za krádeže,“ řekl mluvčí Policie ČR Bohumil Malášek.

Jelen (ilustrační foto)

Jelen zpustošil pohřební ústav. Škody jdou do milionů

Najít pachatele, který měl dvojitou smůlu, protože kromě toho, že na místě činu zapomněl své věci, ani uvnitř nenašel nic cenného, by tak pro policisty neměl být složitý úkol. A není to jediný výtečník, který se vloupal do márnice. Před časem podobně řádil zloděj v Ivančicích na Brněnsku. Ten byl ale úspěšnější. Kromě sekačky na trávu, vysavačů a dalších věcí odcizil v místnosti určené pro přípravu zemřelých i speciální nástroje.

„Pinzety, peán, skalpel, holení, chemie, která se používá třeba na přeměnu tekutin v gel, dezinfekce, peroxid vodíku a takové věci, to všechno zmizelo,“ řekl majitel pohřební služby Jiří Dvořák.

A nejspíš šlo o pořádně otrlého zloděje, kousek od něj totiž leželo několik zesnulých. „Musíte mít na to náturu, mám dojem, že byl pod vlivem nějakých návykových látek,“ pokračoval Dvořák. Tento případ se ale policistům podařilo uzavřít, pachatele dopadli.

reklama

reklama