Tchaj-wanem otřáslo zemětřesení: Mezi zraněnými jsou i dva Češi

Zemětřesení o síle 6,4 stupně Richterovy škály udeřilo ve 23:50 tamního času (16:50 SEČ) ve městě Chua-lien poblíž východního pobřeží ostrova. Záchranáři zatím hlásí čtyři mrtvé a minimálně 170 zraněných. Mezi zraněnými by podle posledních informací měli být i dva Češi.
Zemětřesení Tchaj-wan
Zemětřesení Tchaj-wan
AP

reklama

Muž a žena z Čech by podle agentury Reuters měli mít jen lehká zranění. Mezi raněné patří také obyvatelé Číny a Japonska. Zástupce české Ekonomické a kulturní kanceláře v Tchaj-peji Václav Jílek pro média uvedl, že jsou s Čechy v kontaktu a pracovníci společnosti už jsou na cestě za nimi do Chua-lien.

Zemětřesení má na svědomí také poničené silnice, budovy, ale i hotel, který se při otřesech částečně zřítil. "Víme, že jsou nějací lidé uvězněni uvnitř - vidíme v hotelu světla," popsala pro BBC situaci Zeena Starbucková. "Lidé svítí svými mobilními telefony, abychom viděli, že tam jsou," dodala.

Prezident Tchaj-wanu vyhlásil spuštění takzvaného záchranného mechanismu, hasiči bez přestání vyprošťují ze zřícených budov zraněné.

Otřesy byly cítit i ve 160 kilometrů vzdáleném hlavním městě Tchaj-wanu, Tchaj-peji. Na silné zemětřesení navazovalo ještě několik slabších otřesů.

Otřesy a menší zemětřesení nejsou na ostrově ničím výjimečným- Tchaj-wan leží na pomezí dvou tektonických desek. Toto zemětřesení se však stalo právě v den dvouletého výročí podobně silného zemětřesení, které si vyžádalo 117 obětí.

reklama

reklama