Telefonní hovor z věznice? Ve Francii žádný problém! Vězni budou mít na celách pevnou linku

Francouzské věznice zažijí velkou revoluci. Během několika následujících měsíců bude každá cela vybavena telefonem. Odsouzení tak budou mít možnost volat na čtyři předem schválená čísla. O novince z francouzského vězeňského světa informovala tamní média.
ilustrační foto- věznice
ilustrační foto- věznice
Pixabay

reklama

A jaký byl důvod pro zavedení telefonů do cel? Francouzská vláda chce právě tímto způsobem zamezit pašování mobilních telefonů do věznic. Podle vězeňské služby bylo za rok 2016 zabaveno téměř 33 tisíc mobilních telefonů.

Mobilní telefony nejsou zdaleka jediným problémem, který trápí tamní vězeňský systém. Věznice jsou v posledních letech také přeplněné. Kapacita tamních věznic je 59 tisíc míst, ale za mřížemi je téměř 70 tisíc odsouzených. Ministerstvo věří, že i tenhle problém by mohly vyřešit telefony. Díky pravidelnému kontaktu s rodinou by se totiž vězni mohli lépe začlenit zpátky do společnosti.

Logan Paul v nevhodném videu

Logan Paul má potíže s policií! Hrozí youtuberovi za video s oběšencem vězení?

Pevné linky na celách budou mít samozřejmě svá pevná pravidla. Volat budou moci vězni pouze na předem schválená čtyři čísla. Telefony budou zavedeny do všech cel, kromě disciplinárních samotek.

Deník Le Monde uvádí, že nápad s telefony na celách se realizuje díky úspěšnému experimentu ve věznici v severofrancouzském Montmédy, kde vězni telefonují svým nejbližším už od července 2016.

A co se experimentů týče, francouzská vězení se jich nebojí. Například ve věznici s nejhoršími trestanci, Villepinte, svěřili několika tamním vězňům dokonce klíče od cel. Tento několikaměsíční experiment přispěl k poklesu násilností a hrubého porušování pravidel. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!