Téměř 9000 lidí přišlo do Německa v souvislosti se slučováním rodin uprchlíků

Německo umožnilo příchod tisícům příbuzných uprchlíků s uděleným azylovým statusem, aby se k nim mohli v zemi připojit. Od loňských změn v zákoně o slučování rodin, které některým uprchlíkům umožnily příjezd jejich příbuzných, udělila vláda podle německého ministerstva zahraničí od dubna 2018 do tohoto června 8758 vstupních povolení. Uvedl server Deutsche Welle.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Vládnoucí koalice CDU/CSU německé kancléřky Angely Merkelové a sociálně-demokratické SPD souhlasila po složitých jednáních v polovině roku 2018 se zrušením pozastavení vydávání povolení příbuzným lidí s „doplňkovou ochranou“.

Omezení počtu vydaných povolení na tisíc měsíčně

Takzvanou doplňkovou ochranu vláda obvykle poskytuje lidem prchajícím před občanskou válkou. Koaliční partneři se nicméně dohodli na omezení počtu nových povolení v maximálním počtu jeden tisíc za měsíc.

Ilustrační foto: papež František

Kdybyste po 4 letech mluvení o migrantech také řekl něco o Ježíši, Marii a Duchu svatém, neurazili bychom se. Lidé reagují na papežovu mši svatou za migranty

„Žádosti o povolení podané v únoru, březnu a dubnu přesáhly kvótu jeden tisíc za měsíc, což jsme ale zohlednili v následujících měsících,“ uvedl pro agenturu DPA mluvčí německého ministerstva vnitra.

Manžel, manželka, děti, případně rodiče

Příbuzní osob, kterým byl udělen politický azyl nebo ochrana podle Ženevské úmluvy, mají možnost žádat o sloučení rodiny již delší dobu, nicméně spolková vláda toto právo pro uprchlíky s doplňkovou ochranou pozastavila v roce 2017.

Právo na sloučení rodiny se vztahuje na manžela či manželku a děti dospělých uprchlíků. U nezletilých s uděleným azylovým statusem pak mohou o takový krok požádat i rodiče.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!