Téměř čtyři tuny kokainu byly zabaveny na lodi v Atlantiku

Kokain v hodnotě více jak 5 miliard korun byl zabaven mezinárodními orgány ve vodách Atlantiku. Drogy byly nalezeny na lodi, která plula mezi portugalskými ostrovy Madeira a Azory.
ilustrační foto- balíky zabavených drog
ilustrační foto- balíky zabavených drog
youtube/YouTeam

reklama

Poté, co španělští úředníci obdrželi informaci od britské kriminálky (NCA) o možném velkém množství drog, zadrželi podezřelou loď a odtáhli ji do španělského přístavu Cádiz. 165 balíků kokainu o hmotnosti 23 kilogramů bylo ukrytých pod podlahou plavidla. Zatčená posádka lodi byla z Turecka a Ázerbájdžánu.

„Zachycení tohoto množství kokainu představuje závažné narušení mezinárodních zločineckých skupin a zbavuje jich příjmu, které by jinak představovaly stovky miliónů liber,“ řek mluvčí NCA Mark Blackwell.

Holub putoval za mříže

Poštovní holubi se vracejí! V Portoriku chytli jednoho, který vězně zásoboval kokainem a marihuanou

Případ z Atlantiku však není jediným, o kterém se v posledních měsících mluví. V severní Africe bylo zatčeno třináct Španělů marockého původu, kterým policie zabavila více jak 2 tuny drog. Vyšetřovatelé se domnívají, že kokain pochází z Venezuely a pravděpodobně měl putovat do Evropy či Spojených arabských emirátů. 

reklama

reklama