Temný případ: Policii po více než 50 letech svitla naděje na objasnění zmizení tří malých sourozenců

Australská policie učinila další pokus rozluštit jeden z nejzáhadnějších kriminálních případů v historii tohoto kontinentu. Ani rozkopání areálu bývalé továrny, poblíž které před více jak 50 lety beze stopy zmizely tři děti, k vyřešení záhady nevedlo. Vyšetřovatelé sice našli kosti, ty však nebyly lidské. Pátrání po ostatcích sourozenců tak pokračuje dál.
Pohřešovaní sourozenci Beaumontovi
Pohřešovaní sourozenci Beaumontovi
Youtube/ NEWS CHANNEL

reklama

Je to jeden z těch případů, který nedá policistům spát. V roce 1964 na Den Austrálie, tedy 26. ledna, zmizely tři sourozenci z rodiny Beaumontových. Jane (9), Arnna (7) a Grant (4) byli naposledy spatřeni na pláži Glenelg poblíž města Adelaide. Od té doby jakoby se po nich slehla zem. I přes rozsáhlou pátrací akci ihned po jejich zmizení a následné vyšetřování trvající přes půl století se nepodařilo najít žádné stopy po pohřešovaných.

Tento týden vyšetřovatelům ale svitla naděje. Bývalý policista Bill Hayes, který na případu pracoval, totiž oznámil, že mu syn bývalého majitele továrny vzdálené přibližně pět kilometrů od pláže řekl, kde jsou jejich těla zakopaná. Informace se zdála být věrohodná, neboť bývalý majitel Harry Phipps, který umřel v roce 2004, patřil mezi hlavní podezřelé. Jeho vlastní syn ho navíc obvinil z dlouhodobého sexuálního zneužívání a je přesvědčen, že otec má ve zmizení dětí prsty. 

Vzhledem k tomu, že na označeném místě nalezli vyšetřovatelé i jakési nesrovnalosti v půdním reliéfu, okamžitě začaly kopací práce. Dnes ale policejní náčelník Des Bray novinářům oznámil, že vyšetřovatelé objevili jen několik zvířecích kostí, nic lidského. „Bohužel to znamená, že pro rodinu Beaumontových stále nemáme žádné odpovědi. Pořád tedy máme na čem pracovat,“ řekl zklamaný Bray stanici ABC.

Rodiče zmizelých dětí, kteří oba ještě stále žijí, tak ani po dnešku nejsou blíže k odpovědi na otázku, co se stalo s jejich třemi dětmi. Vyšetřování ale nekončí a vláda státu Jižní Austrálie už nabídla odměnu ve výši jeden milion australských dolarů (16,1 milionu korun) tomu, kdo přijde s informací, která by pomohla téměř 54 let starou záhadu konečně rozluštit.

Naději skýtá jiný podobný případ z okolí Sydney. V roce 1970 zmizela také z pláže a beze stopy tříletá Cheryl Grimmerová. Také v tomto případě policisté dlouho tápali. Průlom přišel až na konci roku 2016, když si při rekonstrukci případu rozpomněli svědci na přítomnost podezřelého muže. Toho se vyšetřovatelům podařilo minulý rok vypátrat a obvinit z vraždy děvčátka. Začátek soudního procesu je naplánován na letošní duben.

reklama

reklama