Tesla zkracuje dodací lhůty podle plánu a odhalila parametry Modelu 3 s dvěma motory

Po delší době přišly dobré zprávy z automobilky Tesla. Koncem letošního dubna proběhla odstávka výroby elektromobilu Tesla Model 3. Automobilka se potýká s vleklými potížemi, které jsou spojeny s automatizací výroby elektromobilů. Nyní se však zdá, že procesní změny zafungovaly. To umožnilo zveřejnit novinku s duálním motorem.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Ten podle twitteru Elona Muska optimalizuje automobil na výkon a dojezd. Zároveň se zvyšuje bezpečnost v případě, že se jeden z motorů porouchá. Automobilka se vytyčila cíl produkce pět tisíc aut týdně do června letošního roku.

Pozitivní zprávy Tesla potřebuje. Důvěra investorů v kroky vizionáře a byznysmena Elona Muska se totiž v posledních měsících snižovala. Podle agentury Reuters společnost ztrácí na každém autě přibližně 22 tisíc dolarů (půl milionu korun). Příjmy jí stouply ve srovnání s předchozím rokem o pětinu na 3,41 miliardy dolarů. Výdaje však zůstávají příliš velké, což Muska vedlo k oznámení zaměstnancům, že jakékoli výdaje ve výši nad milion dolarů musí osobně schválit. Veřejnost se o tomto kroku dozvěděla z uniklého emailu. Cílem automobilky má být snížení výdajů v tomto roce pod tři miliardy dolarů.

Co se týče parametrů nové verze Modelu 3 s duálním motorem, uvedl Musk dojezd 500 km. Dual motor AWD nabídne rychlost 225 km/h a zrychlení z nuly na 96,5 km/h za 4,5 sekundy. Druhý model Performance Dual Motor pak dosáhne lepšího zrychlení – 3,5 sekundy a maximální rychlosti 250 km v hodině.

reklama

reklama