Těžce nemocný lobbista Janoušek jezdí na kole a chodí na plovárnu!

Kvůli závažným zdravotním problémům do příštího jara přerušen výkon trestu! Vrchní soud v Praze nechal kontroverzního podnikatele chvíli sledovat. A výsledkům policejní sledovačky se nestačil divit! Přitom podle lékařských posudků má být Roman Janoušek v konečné fázi onemocnění bez naděje na zlepšení.
27. 3. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: JANOUŠEK SMĚŘUJE DO VĚZENÍ
27. 3. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: JANOUŠEK SMĚŘUJE DO VĚZENÍ

reklama

Zdá se, že justici došla trpělivost s věčně nemocným mužem, který ale viditelně žehral na liknavost soudů, přátelské lékařské posudky a možná i spoléhal na své dlouhé prsty z dob minulých. Teď ale spadla klec! Vrchní soud vydal příkaz k Janouškovu sledování na období od 8. července do konce října.

Už po měsíci soud akci odvolal. To, co zjistla policie při sledovačkách, úplně stačilo a dalších zjišťování nebylo potřeba. Janoušek opakovaně zůstával bez doprovodu v pražských Žlutých lázních a v centru hlavního města si zašel do galerie. Podle našich informací i často osobně řídil vůz značky Porsche Cayenne černé barvy, pravděpodobně ten, kterým srazil v roce 2012 ženu v pražské Michli. Naše reportérka jej už před pár měsící potkala v Dlouhé ulici, kdy seděl za volantem, řídil a nikdo jiný s ním v luxusním automobilu nebyl.

19. 1 .2018 ZPRÁVY: O OSUDU LOBBISTY ROMANA JANOUŠKA ROZHODUJÍ SOUDY V PRAZE I BRNĚ
19. 1 .2018 ZPRÁVY: O OSUDU LOBBISTY ROMANA JANOUŠKA ROZHODUJÍ SOUDY V PRAZE I BRNĚ

Janoušek si má odpykat 4,5 roku za úmyslné sražení ženy autem, za mřížemi zatím strávil zhruba rok a čtvrt. Podle posudku olomoucké Fakultní nemocnice u něj po operaci hlavy existuje riziko těžkého poranění mozku, kvůli němuž by ho pobyt ve vězení ohrožoval na zdraví i životě. Lékařské zprávy předložené soudům totiž mimo jiné uvádí, že Janouškův stav vyžaduje "neustálý doprovod a dohled poučené osoby", která by mu mohla poskytnout první pomoc. Policejní sledování však podle vrchního soudu prokázalo, že realita je jiná.

Vrchní soud se už obrátil na Vězeňskou službu, ta Janouškovi zajistí adekvátní péči

A teď se zpátky za mříže zřejmě rychle vrátí! Aktuální zdravotní stav odsouzeného rozhodně nepřivodil jeho rezignaci na společenský či sportovní život. Odsouzený je nanejvýš schopen pohybovat se samostatně, bez asistence jakékoliv další, natož poučené osoby či opory francouzské hole, píše se v usnesení Vrchního soudu.

Podnikateli a vlivnému lobbistovi původně hrozila obžaloba z pokusu o vraždu, nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Trest nastoupil v listopadu 2014. V brněnské věznici zůstal do března 2016, potom byl z rozhodnutí Krajského soudu v Brně dočasně propuštěn na svobodu. Následně dvakrát žádal pražský městský soud o prominutí zbytku trestu ze zdravotních důvodů, ten mu však ani jednou nevyhověl.

reklama

reklama