Thajské bezpečnostní složky zabily vojáka, který předtím zastřelil 26 lidí a desítky zranil

Policistům v Thajsku se podařilo zabít střelce, který má na svědomí alespoň 26 lidských životů a další desítky zraněných. Incident započal v sobotu odpoledne místního času, zhruba po 12 hodinách byl útočník zneškodněn.
Thajské bezpečnostní složky zabili vojáka, který zastřelil 26 lidí a desítky zranil
Thajské bezpečnostní složky zabili vojáka, který zastřelil 26 lidí a desítky zranil
AP

reklama

V thajském městě Nakhon Ratčasima včera došlo ke střelbě, která vyústila ve smrt více než dvou desítek lidí. Na svědomí ji měl muž, který byl podle úřadů identifikován jako důstojník 22. muničního pluku, podporučík Jakrapanth Thomma.

Stalo se tak poté, co na vojenské základně zastřelil svého nadřízeného a další své kolegy. Následně ukradl zbraně a vydal se směrem k obchodnímu centru Terminal 21, kde začal střílet na civilisty. Celkový počet obětí je podle současných informací minimálně 26, dalších 57 je zraněných, informuje CNN.

Voják ukradl několik zbraní včetně kulometu, píše americká stanice. Útočník byl během incidentu také aktivní na sociálních sítích. Facebook následně jeho profil vypnul.

Jak útok probíhal

Kolem půl čtvrté odpoledne byl na vojenské základně zabit velící důstojník Col Anantharot Krasae. Podle serveru Bangkok Post se stala terčem také třiašedesátiletá žena, útočníkova tchyně, a jeden další voják, popisuje BBC.

Střelec poté ukradl munici z vojenského tábora, zmocnil se vojenského džípu a odjel k nákupnímu středisku Terminal 21. Před příjezdem střílel ještě na několika místech, do finální destinace dorazil kolem šesté hodiny odpoledne.

Podle informací ČTK střílel voják před příjezdem ještě v buddhistickém chrámu. CNN uvádí, že po cestě zasáhl civilisty.

Thajský střelec
Autor: Twitter/@CSDThailand via CNN Thajský střelec

Poté, co dorazil k obchodnímu centru, začal opět střílet na civilisty. Místní prchali z místa v panice. Útočník zůstal uvnitř nákupního střediska, podle některých informací v něm držel rukojmí. Úřady přivedly na místo činu také střelcovu matku, která ho měla přesvědčit, aby se vzdal.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Střelba v Thajsku: Uvnitř obchodního centra (Zdroj: CNN)

Premiér Thajska řekl, že je možným motivem střelce zášť způsobená spory o majetek. „V Thajsku je to neslýchané. Chci, aby to bylo naposled, co se takováto krize udála,“ řekl premiér Prajutch Čan-Oča.

reklama

reklama