Thajské drama má šťastný konec: Záchranáři dostali ven i poslední členy fotbalového týmu

Po neuvěřitelných sedmnácti dnech se záchranářům podařilo vyprostit ze zatopeného jeskynního komplexu na severu Thajska dvanáct chlapců spolu s jejich fotbalovým trenérem. Tým se před více než dvěma týdny vydal na exkurzi do jeskyně, kde je však překvapil silný déšť. Chlapci jsou podle thajského ministerstva zdravotnictví v dobré psychickém i fyzickém stavu.
Thajská záchranná akce
Thajská záchranná akce
Twitter/Kenya West

reklama

Drama, které sledoval bez nadsázky celý svět - tak se dá nazvat více než čtrnáctidenní boj záchranářů o životy dvanácti chlapců a jejich fotbalového trenéra.

 

 

S vyprošťováním začali záchranáři už v neděli, kdy se jim podařilo dostat z jeskyně první čtyři chlapce. Pokračovalo se v pondělí dalšími čtyřmi zachráněnými a dnes se na povrch dostalo i posledních pět uvězněných.

Mladí fotbalisté z Thajska zmizeli v jeskyni: Silný déšť už čtvrtý den brání v jejich záchraně

Thajští záchranáři už čtvrtý den bojují o život mladých fotbalistů uvězněných v jeskyni. Šance na záchranu se snižují

Při akci přišel o život jeden z potápěčů- bývalý člen thajského námořnictva Saman Gunan. Podle místních úřadů Saman ztratil pod vodou vědomí a zdravotníkům se ho už nepodařilo oživit. 

 

 

Zkušení potápěči vyprošťovali chlapce jednotlivě, záchranná akce byla velmi náročná a situaci jim neulehčovalo ani deštivé počasí.

Zdravotní stav chlapců i trenéra je podle zástupce thajského ministerstva zdravotnictví stabilní. I přes dobrý zdravotní stav, ale všichni ještě zůstávají v nemocnici.

reklama

reklama