Thajsko pohřbívá krále. Velkolepá smuteční ceremonie potrvá pět dnů

Celé Thajsko žije pohřební ceremonií vystrojené na počest thajského krále Pchúmipchona Adundéta. Všemi milovaný panovník zemřel minulý rok v říjnu. Bylo mu 88 let. Smuteční ceremonie bude trvat pět dní.
Pohřeb thajského krále
Pohřeb thajského krále
AP

reklama

Více jak rok po smrti thajského krále Pchúmipchona Adundéta se koná pohřební ceremonie na jeho počest. Tělo milovaného panovníka bude spáleno v Bangkoku ve čtvrtek ve zlatém pavilonu před královským palácem, který byl postaven speciálně pro tuto příležitost.

Thajský král Adundét
Autor: youtube/TomoNews US Thajský král Adundét

Přípravy na pohřeb panovníka, jenž se těšil oblibě většiny obyvatel Thajska, trvaly celý rok. Nejen stavba pavilonu, ale také třeba choreografie vojáků se trénovala už od února. Smutečního obřadu se má podle očekávání zúčastnit na 250 tisíc lidí z celého Thajska. Někteří z nich dorazili do Bangkoku, hlavního města Thajska, již s několikadenním předstihem. „Vyrazila jsem do Bangkoku už před dvěma dny, abych zde byla mezi prvními a získala tak co nejlepší místo,“ řekla reportérovi BBC 72letá žena ze severního Thajska.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pohřeb thajského krále

Ve středu se ve Velkém paláci uskutečnilo slavnostní zahájení pohřbu. Samotná kremace se pak odehrává dnes. Pohřbu se zúčastní členové královských rodin a hodnostářů z více jak 40 zemí světa.

Zatímco Adundét byl mezi obyvateli Thajska velmi oblíbený a jeho smrt zasáhla celou zemi, to samé se nedá říci o jeho nástupci. Panovníkův syn Vatčirálongkón (65) je sice novým thajským králem už od listopadu loňského roku, ale kvůli svým aférám, divokým večírkům a zálibou v hazardu, není mezi lidmi zrovna oblíbený.

Thajský král Pchúmipchon Adudét byl nejdéle vládnoucím monarchou světa, zemřel 13. října 2016 ve věku 88 let. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!