Thajští záchranáři už čtvrtý den bojují o život mladých fotbalistů uvězněných v jeskyni. Šance na záchranu se snižují

V sobotu dopoledne zmizelo 12 mladých fotbalistů spolu s trenérem v deset kilometrů dlouhém jeskynním komplexu v Thajsku. Už čtvrtý den se ale záchranářům nedaří skupinu najít. Záchranné práce komplikuje silný déšť a stoupající hladina vody.
26. 6. 2018 ZPRÁVY: DĚTSKÝ FOTBALOVÝ TÝM BOJUJE V ZATOPENÉ JESKYNI V THAJSKU O ŽIVOT
26. 6. 2018 ZPRÁVY: DĚTSKÝ FOTBALOVÝ TÝM BOJUJE V ZATOPENÉ JESKYNI V THAJSKU O ŽIVOT

reklama

Mladí fotbalisté ve věku 11 až 16 let zmizeli spolu s trenérem v jeskyni Tcham Luang v sobotu po tréninkovém zápase, když se snažili ukrýt se před deštěm. Záchranáři se už čtvrtý den marně pokouší chlapce i jejich pětadvacetiletého trenéra vysvobodit. Záchrannou akci jim výrazně komplikuje silný déšť, v jehož důsledku hladina vody v jeskynním komplexu stále stoupá.

Záchranáři pracují s několika vodními hadicemi, do jeskyně se vydali i potápěči vojenského námořnictva. Podle nich voda stoupá velmi rychle. Dnes stoupala rychlostí 15 centimetrů za hodinu. Všichni ale stále doufají, že je celý fotbalový tým naživu, ukrytý v nějaké vzdálenější komoře jeskynního komplexu.

Ministr vnitra Anupong Paočinda uvedl, že potápěči budou moci pokračovat v intenzivnějším pátrání poté, co se podaří odčerpat dostatek vody, aby vznikl prostor mezi stropem jeskyně a hladinou.

 

Záchranáři se snaží zůstat optimističtí. V minulosti už několik turistů v jeskyni kvůli povodním uvázlo, vždy ale byli zachráněni, když voda opadla.

reklama

reklama