Tokijský Disneyland se kvůli koronaviru uzavírá, v Japonsku je infikováno téměř 300 lidí

Zábavní parky Disneyland a DisneySea byly uzavřeny, Japonsko se tak snaží dostat ohnisko koronaviru v zemi pod kontrolu. Podle Daily Mailu provozovatelé obou parků v japonském hlavním městě potvrdili, že místa zůstanou uzavřena minimálně do 16. března.
Mickey Mouse
Mickey Mouse
Twitter/DisneylandToday

reklama

Společnost Universal Studios Japan uvedla, že uzavřením Disneylandu a DisneySea následuje zábavní parky v Hongkongu a Šanghaji, které byly ze stejných důvodů uzavřeny již začátkem ledna.

Podle Daily Mailu lze očekávat, že z dvouměsíčního uzavření obou parků v Číně přijde společnost zhruba o 280 milionů dolarů. Vzhledem k enormnímu množství infikovaných lidí v Číně však zatím není jasné, kdy se znovu otevřou.

Regionální guvernér Naomiči Suzuki vydal v Japonsku tato opatření poté, co premiér Šinzó Abe vyzval všechny školy v zemi, aby byly alespoň na měsíc uzavřeny. Abe také požádal organizátory veškerých velkých shromáždění, jako jsou sportovní utkání či koncerty, aby zvážili jejich zrušení nebo alespoň odložení.

„Musíme zabránit vzniku nové skupiny pacientů nakažených koronavirem – dětí," řekl parlamentu. „Tato rozhodnutí jsme učinili, jelikož to považujeme za naši politickou odpovědnost a nutnost.“ Abeho výzva k uzavření vzdělávacích institucí má vliv na základní, střední a vysoké školy. Soukromé mateřské školy a mimoškolní kluby však mají zůstat otevřené. Otázkou tedy zůstává účinnost této politiky.

Bezpečnostní rada státu

KORONAVIRUS V ČESKU: V Ústí nad Labem potvrdili 4. případ nákazy. Ruší se lety z Jižní Koreje

Šíření koronaviru také vyvolalo spekulace o tom, zda Tokio bude moci bezpečně hostit letní olympijské hry od července podle plánu. Podle analytického serveru Worldometer Japonsko dosud zaznamenalo 274 případů nakažení koronavirem, jedenáct lidí, včetně pěti bývalých cestujících na lodi Diamond Princess, zemřelo.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!