Tokio se pustilo do neobvyklé stavby: Bude mít nejvyšší dřevostavbu světa

Dřevěným mrakodrapem se bude pyšnit japonské Tokio. Dřevěná věž bude vysoká 350 metrů a kromě deseti procent železa, bude celá dřevěná. Přírodní stavbu dokreslí také balkóny, které budou plné zeleně. A dřevěný bude samo sebou také interiér. O netradiční stavbě informoval list The Guardian.
dřevěný mrakodrap
dřevěný mrakodrap
twitter/LOOK MORE ‏

reklama

Na megalomanskou dřevěnou stavbu bude potřeba 185 tisíc kubických metrů dřeva. Dřevěná věž s pracovním názvem W350 bude plná kanceláří, obchodů, ale i bytů.

Celková cena projektu by se mohla vyšplhat až k 600 miliardám japonských jenů (v přepočtu 114 miliard korun). Zajímavé je, že je to dvakrát víc, než kolik by bylo potřeba na klasický mrakodrap.

Dřevěný velikán by měl být hotov v roce 2041, kdy firma Sumitomo Forestry, která má stavbu na starost, oslaví 350 let své existence.

Hotel Gevora

Další rekord pro Dubaj: Hotel Gevora je nejvyšším na světě

Konstrukce by měla být úhlopříčně vyztužená tak, aby zabránila otřesům, které jsou díky zemětřesením v Tokiu poměrně časté.

Téma dřevěných staveb je v Japonsku aktuální. V roce 2010 tamní vláda chválila zákon, podle kterého by měly být veřejné budovy o více než třech podlažích z větší části dřevěné.

Zatím nejvyšší dřevěnou stavbou současnosti je studentská kolej v kanadském Vancouveru, která je vysoká 53 metrů.

reklama

reklama