Tommy Robinson odsouzen na devět měsíců vězení. Před soudní budovou se strhla tlačenice jeho příznivců s policií

Britský aktivista Tommy Robinson byl odsouzen na devět měsíců vězení poté, co byl shledán vinným z pohrdání soudem, informují zahraniční media. Někteří jeho příznivci před budovou soudu, kde proces probíhal, po zveřejnění zprávy o Robinsonově odnětí svobody měli reagovat agresivně a tlačit na policii.
Tommy Robinson v Old Bailey
Tommy Robinson v Old Bailey
@MirrorBreaking_ / Twitter

reklama

Šestatřicetiletý Robinson měl na sobě tričko s nápisem „usvědčen z žurnalistiky“ a „Británie = Severní Korea“ a po odchodu ze soudní budovy se zastavil, aby si udělal selfie s některými ze svých příznivců, kterých se před budovou soudu sešlo dle dostupných záběrů odhadem několik stovek.

Ilustrační foto: Tommy Robinson

Půjde Tommy Robinson opět do vězení? Byl shledán vinným za pohrdání soudem

Shledán vinným z pohrdání soudem

Robinson byl shledán vinným z pohrdání soudem, když navzdory úřednímu embargu na zveřejňování informací ze soudu porušil zákon „agresivní konfrontací a natáčením“ některých obžalovaných v procesu pákistánského gangu, který měl zneužívat nezletilé dívky. Robinsonův krok měl být „vážným zásahem do výkonu spravedlnosti“.

Podle serveru Sky news by měl však britský aktivista strávit za mřížemi „jen“ zkrácenou dobu deseti týdnů. Za stejný trestný čin mu byl dříve snížen trest na 19 týdnů, přičemž byl propuštěn po polovině doby výkonu trestu.

Po zveřejnění rozsudku se podle některých zdrojů měli někteří Robinsonovi zastánci střetnout s policií. Na videích je však spíše vidět tlak davu a skandování.

Soudkyně Victoria Sharp k rozsudku uvedla, že „nic menšího než trest odnětí svobody by řádně nereflektovalo závažnost jednání, které jsme identifikovali.“ Řekla také, že Robinson „v řadě záležitostí lhal“ a že se nesprávně snažil zobrazit svůj portrét jako portrét oběti nespravedlnosti a útlaku.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!