Toulavé tlapky bez cenzury: Policie přijela brzo ráno, v každém zařízení pro psy je v tu dobu nepořádek

Nepořádek, klece a výkaly- tak přesně to pobouřilo milovníky psů na policejním videozáznamu z loňského dubna,který byl pořízen v objektu občanského sdružení Toulavé tlapky nedaleko obce Pátek. Ošetřovatel David Středa v online pořadu Názory bez cenzury uvedl, že se celá akce odehrála brzo ráno a v tu doby by v jakémkoli zařízení pro psy byl nepořádek. V současné době se v pěti lidech starají o zhruba 80 psů. Podle veterináře a zvířecího psychologa Alexandra Skácela je to hraniční.
Toulavé tlapky

Na občanské sdružení Toulavé tlapky, které se zabývá socializací a převýchovou psů, a spolupracuje i s veterinární správou a obcemi na odebírání zvířat z množíren, se po zveřejnění videa z dubnového policejního zásahu snesla vlna kritiky. Lidem na sociálních se sítích se hlavně nelíbí podmínky, ve kterých zvířata žijí.

Podle ošetřovatele z neziskové organizace Toulavé tlapky policie ten den přijela brzy ráno. „Je jasné, že v každém zařízení, kde se chovají zvířata, je po ránu určitě nepořádek. My nijak neskrýváme, že u nás nepořádek byl, holt je to velký statek a děláme, co můžeme. Nám jde hlavně o to, aby zvířata byla v suchu, byla dobře najedená a zdravá,“ vysvětlil David Středa.

Toulavé Tlapky

Psí útulek Toulavé Tlapky je pod lavinou kritiky. Zjišťovali jsme pravdu

Vetrinář: Péče o 80 psů v pěti lidech je hraniční

To, že mají na dvoře nepořádek, prý psům zas až tak nevadí. V současné době se o zhruba 80 psů stará on se svou ženou a jedním dobrovolníkem, který je tam nastálo. Další dva až tři dobrovolníci do obce Pátek dojíždějí v průběhu týdne.

Podle veterináře a zvířecího psychologa Alexandra Skácela je tento počet lidí hraniční pro starání se o tolik psů. „Kdyby mohli být ještě jeden až dva lidé navíc, tak by to bylo určitě ku prospěchu. Myslím, že je to tak na 20 až 22 hodin denně,“ upozornil. „S tím souhlasím, já vstávám v sedm hodin ráno a chodím spát v jednu nebo ve dvě ráno,“ dal za pravdu odborníkovi Středa.

Na celý díl pořadu se můžete podívat zde:

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama