Továrna na výrobu ohňostrojů vybuchla šest týdnů po spuštění provozu. Mrtvých jsou desítky

Na nejméně 47 mrtvých vzrostla bilance dnešní exploze a požáru v továrně na zábavní pyrotechniku v indonéské metropoli Jakartě. Dalších 46 lidí utrpělo zranění. Informovala o tom místní policie s tím, že deset lidí ještě zůstává nezvěstných.
Výbuch továrny v Indonésii
Výbuch továrny v Indonésii
AP

reklama

Neštěstí postihlo továrnu na jakartském předměstí Tangerang. V objektu bylo v okamžiku tragédie přes 100 zaměstnanců. Indonéské úřady původně informovaly o 27 mrtvých a 43 zraněných, bilance se ale zvyšuje, jak záchranáři prohledávají vyhořelý objekt. Většina těl je údajně ohořelá k nepoznání.

Příčina neštěstí se vyšetřuje. Šéf tangerangské policie Hary Kurniawan řekl, že továrna začala fungovat teprve před dvěma měsíci. Podle Kurniawana může bilance obětí dále stoupat, protože řada zraněných utrpěla rozsáhlé popáleniny a je ve vážném stavu.

Výbuch továrny v Indonésii
Autor: AP Výbuch továrny v Indonésii

Exploze Tangerangem otřásla kolem 09:00 místního času (04:00 SELČ) a hasiči bojovali s plameny do odpoledních hodin. Budova provozu byla výbuchem a následným požárem silně poškozena a část objektu se zřítila. Shořelo i několik automobilů stojících poblíž.

 

Autor: ČTK

reklama

reklama