Tragédie na atletických závodech: Rozhodčího zasáhla koule do hrudníku, na místě zemřel

Víkendové atletické závody v Praze skončily tragédií. Ve vrhačském sektoru zasáhla letící koule rozhodčího do hrudníku. Ani přes okamžitou pomoc muž nepřežil. Celou věc prošetřují policisté.
Při atletických závodech zemřel rozhodčí
Při atletických závodech zemřel rozhodčí
archiv FTV Prima

reklama

Neštěstí se stalo po půl třetí odpoledne v nafukovací hale na Strahově. Při krajských atletických závodech. Ihned po zásahu šestikilovou koulí rozhodčí upadl na zem, kterému ihned začali pomáhat další rozhodčí, sportovci, a to až do příjezdu záchranné služby.

„Ti si od laiků muže do péče převzali, zajistili dýchací cesty, připojili na monitor a několik dalších desítek minut v resuscitaci pokračovali,“ uvedla pro zpravodajství FTV Prima mluvčí záchranné služby hl. m. Praha Jana Poštová.

Tohle byl opravdu šílený kousek

VIDEO: Neskutečný hazard. Rus vyskočil s padákem na sídlišti

O život rozhodčího bojovali záchranáři skoro hodinu

Záchranáři bojovali o život šestasedmdesátiletého muže asi padesát minut. „Jednalo se o rozhodčího v poli, který je bezprostředně v kontaktu se závodníkem a měří konkrétně vzdálenost, kterou závodník vrhne, a při této činnosti ho ta koule zasáhla,“ popsal ředitel Českého atletického svazu Tomáš Janků.

Podle našich informací se jednalo o zkušeného rozhodčího a s největší pravděpodobností podle svědků šlo o nešťastnou náhodu. „Tato tragédie nás samozřejmě z celého atletického týmu velmi zasáhla,“ dodal Janků.

„Já mohu potvrdit, že jsme v průběhu včerejšího dne vyjížděli na jeden ze stadionů na Strahově k mimořádné události, kterou momentálně prošetřujeme, zatím bez konkrétního závěru,“ uzavřel mluvčí policie hl. m. Praha Tomáš Hulan s tím, že policisté teď budou prošetřovat všechny okolnosti, aby zjistili, zda šlo o nešťastnou náhodu.

reklama

reklama