Tragédie na severozápadě Indie: V Himáčalpradéši havaroval školní autobus, zemřely přes dvě desítky dětí

Děsivá nehoda se odehrála v pondělí na severozápadě Indie. Školní autobus se tam zřítil do rokle ve státě Himáčalpradéš. Tragédii nepřežilo nejméně 27 lidí včetně 24 dětí. Podle místní policie může počet obětí ještě stoupat.
Havárie školního autobusu
Havárie školního autobusu
twitter/இலவசம்

reklama

Řidič autobusu, dva učitelé a 24 dětí zahynulo ve školním autobuse, který se v pondělí ráno zřítil do rokliny v okrese Kangra v indickém státě Himáčalpradéš. Místní velitel policie Santosh Patial uvedl, že všichni žáci, kteří při nehodě zahynuli, byli mladší deseti let.

Dodal také, že počet obětí by mohl ještě stoupat, jelikož většina cestujících uvízla v troskách havarovaného autobusu. Podle informací zahraničních médií byla většina studentů ze školy Wazir Ram Singh Pathania Memorial Public School v okrese Kangra.

 

 

Očití svědkové uvedli, že řidič pravděpodobně ztratil kontrolu nad jízdou a v ostré zatáčce se autobus zřítil do hluboké rokle nedaleko vesnice Cheli, která leží asi 300 kilometrů od hlavního města Himáčalpradéše, kterým je Šimla. Podrobnosti tragédie vyšetřuje kangarská policie.

Místní ministr Jai Ram Thakur vyjádřil upřímnou soustrast rodinám a příbuzným obětí a slíbil, že jim vláda Himáčalpradéše poskytne veškerou možnou pomoc.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!