Tragédie v Africe: V Nairobi se zřítilo letadlo. Nikdo ze 157 lidí na palubě nepřežil

Nedaleko etiopské metropole se v neděli ráno zřítilo letadlo. Podle dostupných informací neměl nikdo ze 157 lidí na palubě šanci na přežití.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
reprofoto Travel Weekly

reklama

Letoun Boeing 737 společnosti Ethiopian Airlines vzlétnul z letiště Addis Abeba v 8:38 ráno tamního času. Po šesti minutách byl podle mluvčího společnosti přerušen kontakt s posádkou nad městem Bishoftu, které leží jihovýchodně od etiopské metropole. Na palubě bylo 149 pasažérů a 8 členů posádky z 33 zemí.

Etiopská státní média potvrdila, že tragédii nikdo nepřežil. Příčina pádu letadla zatím není jasná, ale některé zprávy mluví o tom, že letu kolísala rychlost. Úřad etiopského premiéra vyjádřil soustrast všem rodinám obětí na svém účtu na twitteru.

Na palubě byli údajně čtyři Slováci

České ministerstvo zahraničí uvedl, že na palubě neměl být podle dostupných infomací žádný občan České republiky. Letecká společnost uvedla, že mezi oběťmi jsou ale čtyři Slováci. 

„V souvislosti s leteckou tragédií společnosti EA si dovolujeme vyjádřit upřímnou soustrast všem pozůstalým obětí tohoto neštěstí. Naši diplomatičtí pracovníci v Etiopii a Keni jsou v kontaktu s místními úřady. MZVEZ SR zatím nemá žádné oficiální informace od etiopských úřadů s konkrétním seznamem pasažérů. Důvodem je fakt, že společnost momentálně zablokovala zveřejnění seznamu cestujících až do potvrzení počtu obětí. Na našich diplomatických místech v Etiopii a Keni přistupují k této tragédii s plným nasazením a v souladu s diplomatickou praxí,“ uvedl podle webu Novinky.sk slovenský ministr zahraničí Juraj Tomaga.

reklama

reklama