Tragédie v Egyptě: V dovolenkovém letovisku Hurghada zemřel český turista

V egyptské Hurghadě zemřel v pátek odpoledne český turista. Devětatřicetiletého Čecha převezli ve čtvrtek do nemocnice poté, co si stěžoval na potíže při dýchání. O pár hodin později turista zemřel na selhání srdce. Potíže s dýcháním měl i jeho syn.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Měla to být obyčejná rodinná dovolená v oblíbeném egyptském letovisku. Čtyřčlenná rodina vyrazila za teplem do Hurghady, kde si od minulé neděle užívala moře, slunce a společně strávené chvíle. Podle informací českých médií se však u otce ve čtvrtek objevily zdravotní problémy spojené s dýcháním. Cestovní kancelář poté muži zajistila převoz do nemocnice.

ilustrační foto- džínové kraťasy

Znásilnit ženy v roztrhaných džínách je národní povinnost, tvrdí egyptský právník

„Ve čtvrtek dopoledne jsme zajistili převoz klienta do nemocnice, protože si stěžoval na problémy s dýcháním. V nemocnici musel být převezen na oddělení akutní péče, protože jeho stav se zhoršil. Ale bohužel v pátek klient zemřel, podle našich informací na srdeční selhání,“ uvedl českým médiím mluvčí cestovní kanceláře Exim Tours Stanislav Zíma.

Problémy s dýcháním však měly trápit také šestiletého syna zemřelého Čecha. Ten je ale naštěstí už v pořádku.

Smrt Čecha potvrdilo i ministerstvo zahraničí. Podle mluvčí dojde k repatriaci těla do ČR v nejbližších dnech. Rodina mrtvého muže se měla zpět do rodné vlasti vrátit včera.

reklama

reklama