Tragédie v kanadském Torontu: Neznámý útočník postřelil čtrnáct lidí. Jedna žena útok nepřežila

V kanadském Torontu v noci na dnešek neznámý útočník postřelil čtrnáct lidí. Jedna žena útok nepřežila, útočníka policie zastřelila. Motiv i totožnost muže policie vyšetřuje.
Tragédie v kanadském Torontu
Tragédie v kanadském Torontu
Twitter/CNN International

reklama

Výstřely se začaly ozývat kolem desáté hodiny večer ve čtvrtích Logan a Danforth. Dosud neidentifikovaný útočník tam střílel na náhodné kolemjdoucí. Podle informací serveru BBC útok nepřežila jedna žena a pachatel, kterého policie zastřelila.

Zranění obětí jsou různě vážná, mezi postřelenými je i devítiletá dívka, která je ve velmi vážném stavu.

 

 

Podle očitých svědků muž se zbraní v ruce několikrát vystřelil i na policii, než ho policisté zastřelili. Co bylo motivem k tak hrůznému činu a jaká je totožnost pachatele, je stále ještě předmětem vyšetřování.

V současné době probíhá vyslýchání očitých svědků a zkoumání podrobností. Podle velitele místní policie Marka Pugashe zatím není jasné, zda se jednalo o teroristický útok či nikoliv. „Vyšetřujeme ale všechny možné motivy, a to i včetně něj,“ uvedl.

 

 

Paradoxem je, že jen o dva dny dříve, v pátek 20. července Toronto zahájilo nový program, který má pomoci zvýšit bezpečnost v ulicích města.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!