Tragédie v Mexiku: 12letý chlapec zastřelil učitele, pak spáchal sebevraždu

Smutný případ vyšetřují policisté v severomexickém městě Torreón. Teprve dvanáctiletý žák dnes v místní škole zastřelil učitele, zranil další čtyři spolužáky a následně spáchal sebevraždu.  
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Starosta přibližně 700tisícového města města Jorge Zermeño potvrdil, že chlapec si s sebou do školy přinesl dvě zbraně, ze kterých následně začal střílet. Jeden z učitelů útok nepřežil, čtyři studenti byli zraněni. Mladý útočník pak obrátil zbraň proti sobě.

Policisté a záchranáři se po příjezdu museli postarat jak o studenty, tak o zoufalé rodiny dětí, které se shromáždily před školou. Školní zařízení zůstane podle mexických médií uzavřeno až do skončení vyšetřování.

Server UnoTV s odkazem na vyjádření starosty Zermeña informoval, že střelec měl dobrý prospěch a motivem jeho konání tak mohly být spory se spolužáky nebo neutěšená rodinná situace. Chlapec totiž údajně bydlel jen se svojí babičkou.

Brutální loupež v thajském obchodním centru

Brutální loupež v Thajsku: Pachatel zastřelil 3 lidi včetně dvouletého chlapce

Ačkoliv v posledních letech dosahuje počet vražd v Mexiku rekordních čísel, střelné incidenty na školách jsou v této středoamerické zemi poměrně vzácné. Poslední podobný případ se stal v roce 2017, kdy student soukromé školy na severu země zastřelil čtyři lidi a následně spáchal sebevraždu.

 

reklama

reklama