Tragédie v Thajsku: Při požáru autobusu zemřely dvě desítky lidí

V západním Thajsku došlo k požáru autobusu, při kterém zahynulo 20 lidí, tři cestující se zranili. Autobus vezl z Barmy 47 dělníků do továren v Thajsku, kde dělníci legálně pracovali. Přesná příčina požáru zatím není známá. Informace přinesla agentura Reuters.
Požár autobusu v Thajsku
Požár autobusu v Thajsku
twitter/andhravstelangana

reklama

Podle cestujících, kteří požár přežili, mělo k jeho vypuknutí dojít uprostřed autobusu. Právě proto se většině cestujícím z přední části vozu podařilo uniknout. Podle řidiče se oheň šířil nebezpečně rychle, což mělo za následek vysoký počet obětí.

V Thajsku je dopravní situace jednou z nejhorších na světě. Silnice jsou v dezolátním stavu a umírá na nich ročně velké množství lidí.

Za prací do Thajska jezdí okolo tří milionů lidí z okolních zemí, jako je například již zmíněná Barma.

Dopravní neštěstí v Thajsku není jediné, při kterém dnes zahynul velký počet lidí. V turecké provincii Iğdır narazil minibus do sloupu a začal hořet. V minibuse pro 14 lidí se jich v tu dobu tísnilo téměř 50. Zmatení cestující začali z vozu vyskakovat, ale ani mimo něj nebyli v bezpečí. Za minibusem jel totiž autobus, který srazil několik lidí, kterým se podařilo uniknout před požárem. Podle informací agentury Reuters zemřelo minimálně 17 lidí a více jak tři desítky utrpěly zranění.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!