Tragická nehoda autobusu s kamionem si na Slovensku vyžádala 12 životů, z toho 4 děti

K nehodě nákladního auta s autobusem došlo na silnici I/65 ve směru od Nitry do Zlatých Moravců. Na místě zasahují desítky hasičů.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tragická nehoda autobusu s kamionem na Slovensku

reklama

V době, kdy došlo k nehodě, byl autobus plný cestujících. Podle informací se zranilo dvacet osob a dvanáct jich nehodu nepřežilo, z nichž čtyři jsou děti. Svědek, který krátce po nehodě na místo dorazil, vypověděl, že v autobuse byli mladí lidé a děti. První zprávy uváděly, že několik osob je uvězněno pod autobusem a hasičům se je nedaří vyprostit. 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Video z místa tragické nehody u Nitry (zdroj: Polícia Slovenskej republiky)

K nehodě byli okamžitě přivoláni i psychologové kvůli krizové intervenci. Podle vyjádření jednoho ze svědků webu Topky.sk měl nákladní vůz ztratit rovnováhu a vjet do protisměru. Autobus, který má patřit společnosti Arriva, skončil po srážce převrácený v příkopě. Kamion měl být podle dostupných informací plně naložen stěrkem a kamením. Pro slovenský Dennik N ministryně dopravy Denisa Saková doplnila informaci, že plně naložený kamión při jízdě z kopce se rozkýval a autobus se mu snažil vyhnout.

Tragická nehoda autobusu s kamionem na Slovensku 4
Autor: HaZZ Tragická nehoda autobusu s kamionem na Slovensku 4
Tragická nehoda autobusu s kamionem na Slovensku 3
Autor: HaZZ Tragická nehoda autobusu s kamionem na Slovensku 3

Na místě zasahovalo téměř třicet hasičů z Nitry, Zlatých Moravců a Selence. Na místo přiletěl také vrtulník. Zachranářům se později podařilo vytáhnout autobus z příkopu a počet zraněných zůstal na dvaceti. Byla obava, že pod ním mohou být další cestující. Byl postaven nafukovací stan pro zasahující složky a zraněné osoby. Policie zřídila v obci Jelenec krizové centrum. Zdejší starosta Ivan Varga urgentně žádal na sociálních sítích o pomoc kohokoli, kdo má zdravotnickou kvalifikaci. Situaci na místě komplikují nepříznivé povětrnostní podmínky. K nehodě dorazila rovněž slovenská ministryně vnitra Denisa Saková. Podle redaktora TV JOJ Richarda Juriša, který je na pracovní cestě s premiérem Petrem Pellegrinim, premiér přerušil zahraniční cestu. Kvůli tragické nehodě se okamžitě vrací zpět na Slovensko a na místě má být v půl desáté večer. 

Autobus byl po srážce s náklaďákem částečně zdemolovaný

Cesta smrti: Tragická nehoda autobusu se stala na silnici, kde už vyhasly desítky životů

Na sociálních sítích informovala slovenská ministryně zdravotnictví Andrea Kalavská o tom, že zranění byli převáženi do více nemocnic v Nových Zámcích, Topoľčanech, Levici a Zlatých Moravcích. Podle ní jsou všechny okolní nemocnice v pohotovosti. V nitranské nemocnici již operovali prvního těžce zraněného pacienta. Ministyně upřesnila počet mrtvých na 12 osob, z nichž čtyři jsou nezletilí. Počet zraněných v tu chvíli uvedla 17, z toho jednoho po ošetření propustili.
Z počátku pomáhal zraněným, kdo mohl a od projíždějících automobilistů se vybralo třicet lékarniček.

 

O nehodě byla informována prezidentka Zuzana Čaputová, která vydala prohlášení, ze kterého vyjímáme: „V těchto chvílích jsme všichni svou myslí s rodiči, kteří přišli o své děti, své drahé a blízké. Myslíme také na zraněné, aby se jim dostalo co nejlepší pomoci a péče. Všichni doufáme, že počet obětí již nebude narůstat.“

Slovenský mnistr obrany Peter Gajdoš informoval, že armáda je připravená okamžitě poslat pomoc k odstranění následků nehody. Zároveň se vydal na místo, kde došlo k neštěstí, jako i další ministři vlády SR.

Jedna z nejtragičtějších nehod na Slovensku, kdy při srážce autobusu s vlakem zemřelo 12 osob, se stala v roce 2009 v Polomce.

 

reklama

reklama