Tragická nehoda autobusu v KLDR: Při pádu z mostu zemřely tři desítky cestujících

V severokorejské provincii Severní Hwanghe došlo k vážné nehodě čínského autobusu. Nehoda si vyžádala 36 mrtvých, přičemž 32 z nich byli občané Číny. Informace přinesl server BBC s odvoláním na čínské ministerstvo zahraničí.
Nehoda čínského autobusu v KLDR
Nehoda čínského autobusu v KLDR
Twitter/peter max ‏

reklama

K tragické nehodě mělo dojít v neděli v severokorejské provincii Severní Hwanghe. Právě tam se měl čínský autobus zřítit z mostu. Tuto informaci však čínské úřady doposud nepotvrdily. Kromě 36 mrtvých, z nichž 32 byli občané Číny a čtyři Severokorejci, mají být ještě další dva lidé ve velmi vážném stavu.

Cílovou destinací pro autobus s čínskými turisty byla severokorejská metropole Pchjongčchang. Podle záběrů čínské státní televize CCTV na místě neštěstí vydatně prší, diváci mohli také shlédnout snímky zničeného autobusu.

Tragická nehoda školního autobusu v Indii: Rodiny pohřbily své potomky

Tragická nehoda školního autobusu v Indii: Rodiny pohřbily své potomky

Čínské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že do Severní Koreje již vyslalo zdravotnický tým, který má pomoci v péči o přeživší.

Právě Čína je hlavním politickým spojencem KLDR a také největším obchodním partnerem, není tak divu, že jsou to právě čínští turisté, kteří zemi hojně navštěvují. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!