Tragická nehoda na Rokycansku: Čelní střet nepřežila mladá řidička

Nehoda s tragickými následky se stala v pondělí dopoledne na Rokycansku. Po čelním střetu dvou osobních aut tam zemřela mladá žena. Místo, kde se nehoda stala, je podle místních velmi nebezpečné.
14. 5. 2018 KRIMI: PŘI DOPRAVNÍ NEHODĚ NA ROKYCANSKU ZEMŘELA MLADÁ ŘIDIČKA
14. 5. 2018 KRIMI: PŘI DOPRAVNÍ NEHODĚ NA ROKYCANSKU ZEMŘELA MLADÁ ŘIDIČKA

reklama

Několik policejních aut, hasiči a hlavně záchranáři zasahovali v pondělí po desáté dopoledne u vážné nehody, která se stala v nepřehledné zatáčce nedaleko Šťáhlav. Podle prvotních informací jel v prvním autě muž s malým dítětem a ve druhém autě žena. Vozidla se měla v zatáčce střetnout čelně.

„Na místo dopravní nehody vyjela posádka s lékařem a okamžitě také startoval vrtulník leteckých záchranářů. Bohužel po příjezdu na místo náš lékař již pouze konstatovat smrt u ženy v osobním automobilu,“ řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Martin Brejcha.

Viníkem je zřejmě řidič druhého vozu

Nehodu pravděpodobně zavinil řidič druhého vozu, který zřejmě při projíždění zatáčky vjel do protisměru. V autě navíc vezl zhruba roční dítě.

„Dále jsme do péče lékařů v rokycanské nemocnici předali malého pacienta, který naštěstí neutrpěl žádná vážná zranění. Na místě jsme také vyšetřili dospělého muže, ten ale zranění neutrpěl, a proto byl ponechán na místě dopravní nehody jako nezraněn,“ pokračoval Brejcha.

ilustrační foto

Řidiči riskují životy na zimních pneumatikách

V zatáčce mezi obcemi Lhůta a Šťáhlavy stojí dva rodinné domy a jedna chata. Podle obyvatel domů je tady často problém i zajet do garáže. Řidiči totiž po této silnici údajně jezdí vysokou rychlostí a místní by si přáli, aby tady byla zpomalovací značka.

Kritické místo zatím úřady neřeší

„Je to tady opravdu dost divoký, jezdí tady na motorkách 150km/h. To je člověk vidí a než se ohlédne, tak jsou pryč. My budeme muset požádat o snížení rychlosti, aby se takové neštěstí neopakovalo. Žijeme tu dvě rodiny, máme malé děti,“ stěžuje si na situaci místní obyvatel Jiří Polák.

Rodina na problémy v minulosti upozornila i úřady, dodnes se ale nic neděje. „My tu žijeme 18 let, řešili jsme to hned na začátku a bylo nám řečeno, že se tu nic nestalo, tak kdo by se tím zabýval. Samozřejmě my to budeme nyní řešit už teda i písemně,“ pokračuje pan Polák.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!