Tragická nehoda školního autobusu v Indii: Rodiny pohřbily své potomky

Den po neštěstí v indickém státě Himáčalpradéš, kde se v horských serpentinách zřítil do rokliny školní autobus plný žáků, se konal hromadný pohřeb pro 24 dětí, které při nehodě zahynuly.
Tragická nehoda školního autobusu v Indii: Rodiny pohřbily své potomky
Tragická nehoda školního autobusu v Indii: Rodiny pohřbily své potomky
twitter/Priti Gandhi ‏

reklama

Pláč, slzy a smutek zahalil okres Kangra v severozápadním indickém státě Himáčalpradéš. V pondělí se v místních horách zřítil do rokle školní autobus se zhruba 40 cestujícími. Většinu z nich tvořily děti, žáci školy Wazir Ram Singh Pathania. Řidič autobusu, dva učitelé a 24 dětí při nehodě zahynuli.

Děti, které cestovaly v autobuse, pocházely většinou ze dvou místních vesnic, přičemž řada rodin ztratila více než jedno dítě.

Jen den po tragédii se konal hromadný pohřeb školáků, kterým ve většině případů nebylo více než 10 let. Zarmoucení příbuzní pokládali na mrtvá dětská tělíčka věnečky a s pláčem se ptali „Co špatného tyto děti udělaly, že musely zemřít?“

Havárie školního autobusu

Tragédie na severozápadě Indie: V Himáčalpradéši havaroval školní autobus, zemřely přes dvě desítky dětí

Pohřbu se účastnili také lidé z okolních vesnic, server BBC uvedl, že zdrceni byli i členové místní policie, kteří se smutečního obřadu také účastnili. Podle oficiálních prohlášení policejních vyšetřovatelů nejsou doposud známy důvody, proč a jak k nehodě došlo. Očití svědkové však tvrdí, že řidič autobusu nezvládl ostrou zatáčku.

Obyvatelé jsou z celého incidentu zdrcení i rozhořčení. Uvědomují si, že silnice, které spojují důležité oblasti, jsou v katastrofálním stavu. Svou upřímnou soustrast vyjádřil rodinám a příbuzným i místní ministr Jai Ram Thakur a přislíbil poskytnout pozůstalým veškerou možnou pomoc.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!