Tragická nehoda u Horoměřic: Kolegové založili sbírku pro rodinu zemřelého řidiče

Páteční tragická nehoda u Horoměřic, kde se srazil osobní automobil a autobus, vyvolala velkou vlnu solidarity. Při nehodě zahynuli 3 lidé a více než čtyři desítky lidí byly zraněny. Jednou z obětí je i řidič autobusu, který měl manželku a tři děti. Kolegové, řidiči i další lidé založili sbírky a začali rodině finančně pomáhat.
18. 1. 2018 ZPRÁVY: PRO RODINU PO ZEMŘELÉM ŘIDIČI AUTOBUSU VZNIKLA SBÍRKA
18. 1. 2018 ZPRÁVY: PRO RODINU PO ZEMŘELÉM ŘIDIČI AUTOBUSU VZNIKLA SBÍRKA

reklama

Strom, květiny, svíčky a dokonce brýle. To je memento tragické dopravní nehody, ke které došlo minulý týden u Horoměřic. Vyhasnuly při ní 3 lidské životy. Mezi nimi i řidič autobusu, který po sobě nechal 3 děti a manželku.

Přepravní společnost se rozhodla, že pozůstalým pomůže. „Tak je to samozřejmě obrovská tragédie, řidiči projevili obrovskou vlnu soucitu a začali okamžitě vybírat peníze,“ uvedl pro zpravodajství Prima FTV mluvčí přepravní společnosti Arriva Roman Herden.

Pomoc nabídla i jedna z nadací, která se stará o pozůstalé po řidičích kamionů nebo autobusů, kteří zemřeli při výkonu povolání.

Hasiči: řidiči stále neumějí vytvořit tzv. záchrannou uličku

Řidiči stále neumějí vytvořit záchrannou uličku, stěžují si hasiči

Za patnáct let takovou vlnu solidarity nadace ještě nezažila

„Posíláme pravidelný měsíční příspěvek na každé dítě 1500, platíme narozeniny, dárky k narozeninám, dárky k Vánocům a v případě nouze, kdy maminka se dostane do nějakých pozdních plateb, třeba doúčtování plynu, elektřiny, tak posíláme mimořádný příspěvek,“ vysvětlila ředitelka nadace Truck HELP Tereza Vítová.

Přestože nadace Truck stop pomáhá už prakticky 15 let, podle slov její ředitelky Terezy Vítové takový zájem, takovou ochotu pomáhat jako v tomto případě ještě nezažili.

„Opravdu se nám schází od skupin řidičů autobusů, trolejbusů, řidičů i kamionů, jestli existuje už nějaké číslo účtu, kam by to mohli poslat a opravdu si toho v dnešní době strašně vážíme, protože takový zájem ještě nebyl,“ uzavřela Vítová.

reklama

reklama