Tragický požár bytového domu v Teplicích: Zemřel čtyřletý chlapec

Mimořádně smutné následky má požár, který v noci na úterý zachvátil obytnou budovu v Teplicích. Zemřelo při něm teprve čtyřleté dítě. Podle sousedů byl chlapec v době požáru sám doma.
17. 10. 2017 KRIMI: PŘI POŽÁRU ZEMŘEL 4LETÝ CHLAPEC - MĚL BÝT DOMA BEZ DOZORU
17. 10. 2017 KRIMI: PŘI POŽÁRU ZEMŘEL 4LETÝ CHLAPEC - MĚL BÝT DOMA BEZ DOZORU

Policisté a hasiči evakuovali z hořícího domu přibližně 25 lidí. Malý chlapec se ale z bytu dostat nezvládl. „V bytě, kde k požáru došlo, se nacházelo nezletilé dítě, které hasiči vynesli ven,“ uvedl mluvčí teplických policistů Daniel Vitek.

Podle sousedů se ho záchranáři dlouho snažili zachránit. Bohužel marně. Chlapec přes veškerou jejich snahu zemřel. Lidé z okolí jsou zdrcení. „Já mám úplně husinu. Protože ten chlapeček tam umřel,“ neskrývala smutek sousedka.

Okno bytu, ve kterém se neštěstí odehrálo
Okno bytu, ve kterém se neštěstí odehrálo

Čtyřleté dítě podle hasičů zemřelo, protože se nadýchalo kouře. A co je hodně zarážející, podle místních lidí měl být chlapec v době neštěstí v bytě zcela sám. „Já jsem znala vlastně toho přítele, tu mámu, vlastně i toho malýho. A údajně prej měla v noci někam odejít. Tvrdila, že do večerky a ten malinkej tam spinkal,“ prozradila televizi Prima známá rodiny.

Sousedé tvrdí, že v rodině nebylo vše v pořádku a žena byla zapojena do podivných podniků. „A tak kdo může nechat čtyřleté dítě samotné doma? To prostě není normální,“ zlobila se obyvatelka domu. „Malýho věčně nechávala samotnýho. Sociálka chodila,“ přidal se další soused.

Příčina požáru zatím není známá

Kriminalisté s hasiči teď na místě zjišťují, proč vlastně začalo hořet. Příčinu tragédie hledá také známá rodiny: „Včera nebo předevčírem jim odpadla elektřina, že tam byli při svíčkách. A pravděpodobně tam muselo něco chytit. Nebo svíčka spadla.“

Na místo neštěstí včera přijel i muž, který má být podle místních lidí otcem dítěte. S matkou chlapce ale v bytě údajně nežil. Když muž z vyhořelého bytu odjížděl, mluvil o pomstě za smrt dítěte.

Co se přesně v bytě odehrálo a proč musel malý chlapec zemřít, to by v nejbližších dnech měli objasnit policisté. „V současné době se nelze vyjádřit, zda to byla nedbalost nebo úmyslné jednání. A můžeme potvrdit, že jsme našli ohnisko vzniku požáru,“ uvedl vyšetřovatel Jiří Vopravil.
 

reklama