Tragický požár v domě pro seniory v Japonsku: O život přišlo jedenáct lidí

Domov důchodců v Sapporu v severním Japonsku zachvátil ve středu před půlnocí požár, při kterém zahynulo jedenáct lidí. Příčiny vzniku požáru policisté vyšetřují.
Požár domu pro seniory
Požár domu pro seniory
AP

reklama

Na to, že je třípatrová budova v plamenech, byla policie upozorněna z tísňového volání. Podle ženy ze sousedství se bezprostředně po vzniku požáru ozvalo z domu několik menších výbuchů. Příčinou výbuchů by mohl být uskladněný petrolej, informovala agentura AFP.

Z televizních záběrů bylo patrné, že střecha budovy neměla šanci vydržet nápor všudypřítomných plamenů a zhroutila se. Mezi oběťmi jsou tři ženy a osm mužů, to je jedenáct mrtvých z celkových šestnácti lidí, kteří se v době požáru nacházeli v budově.

 

 

„Z pěti lidí, kterým se podařilo uniknout z domu, byli tři převezeni do nemocnice. Jednalo se o dva muže a jednu ženu. Všichni tři utrpěli pouze lehká zranění. Nejsou ohroženi na životě,“ uvedl místní policista Kenji Kikaií.

Dům byl postavený před 50 lety a původně sloužil jako hostinec. Později se z něj však stalo sociální zařízení, které mělo za cíl pomáhat starším lidem s finančními problémy, jimž nabízelo levné ubytování, ale i pomoc s hledáním práce.

Požár se hasičům podařilo dostat pod kontrolu dnes časně ráno, dům je ale v katastrofálním stavu. Příčiny požáru policie vyšetřuje.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!