Transgender muž porodil dítě. Za partnera má nebináriní osobu a sperma poskytla transgender žena

Transgender muž Reuben Sharpe z britského Brightonu, který byl dříve ženou, se podělil o své zkušenosti s porodem potomka. Toho má se svým partnerem Jayem, který se identifikuje jako nebinární osoba (tedy ani jako muž, ani jako žena), a sperma jim poskytla třetí transgender osoba. Informoval o tom deník Daily Mirror.
Transgender muž Reuben Sharpe
Transgender muž Reuben Sharpe
@peruenlanoticia/Twitter

reklama

Britský deník píše v případě této rodiny jako o nejmodernější rodině v Británii. Perličkou je fakt, že údajně i jejich lékař byl transgender osobou.

Ačkoliv již hrstka dalších mužů po přechodu z ženy na muže v Británii otěhotněla, Reuben a Jay jsou mezi prvními páry, které se o své zkušenosti neostýchají mluvit.

Šest let po přeměně na muže přestal brát hormony

Devětatřicetiletý Reuben Sharpe prodělal přechod z ženy na může před dvanácti lety. Neztratil však své mateřské instinkty a před šesti lety přestal brát testosteron v naději, že jednoho dne se mu poštěstí mít dítě. Po hormonech mu však zůstaly vousy, hluboký hlas a mužské rysy.

„Trvalo to šest let, než jsme se dostali tak daleko, ale nyní máme v náručí dítě a to byl konečný cíl. Konečně se cítím být kompletní,“ uvedl svatební fotograf Reuben. „Nebylo to tak, že bych byl zoufale toužil po porodní nebo těhotenské zkušenosti, ale chtěl jsem dítě a měl jsem výbavu na to ho mít. Obě naše rodiny milují děti. Jsem tak rád, že moje rodina byla z našeho dítěte stejně nadšená jako z ostatních vnoučat.“

Nebinární partner a transgender dárce spermatu

Jeho partner Jay, který se identifikuje jako nebinární a označuje sám sebe spíše než on a ono jako oni či ony, podstoupil dvojnásobné odstranění prsou. Britský deník neuvádí, jakého biologického pohlaví Jay je či byl.

„Kdyby nechtěli/y děti, museli bychom se rozejít,“ uvedl na adresu svého partnera Reuben. Před těhotenstvím Reuben čelil několika testům plodnosti a hladiny hormonů, dokonce uvedl, že se jednoho dne ráno zbudil a začal poprvé po šesti letech menstruovat. Předtím za ním měl dokonce přijít i některý z jeho přátel a nabídnout mu, že pro něj dítě odnosí, pokud toho on sám nebude schopen.

Poté Reuben a Jay kontaktovali přes Facebook kontakt, který je transgender ženou, ale stále dokáže produkovat sperma. „Darování spermatu je velkým rozhodnutím, ale když jsme se dárce zeptali, připadalo mu to správné. Poslali jsme mu dotaz na Facebooku,“ dodal Reuben.

Těhotenství nejen pro ženy...

Poté podstoupil Reuben umělé oplodnění na soukromé klinice, kde se doktorům na třetí pokus podařilo oplodnění.

Pár je přesvědčen, že na jejich rodinnou situaci bude nahlíženo jako na normální, jak bude dítě vyrůstat obklopeno podobně smýšlejícími lidmi v jejich domovském městě Brighton. „Je to o tom mít kolem sebe tu správnou komunitu tak, aby mohli vidět různé druhy rodinného uspořádání,“ dodal Jay.

„Jako u mnoha věcí lidé dostali do svých hlav ‚tohle je ženská věc, tohle je mužská věc‘. Mít dítě je mužské, ženské, všech… Nemyslím si, že těhotenství je definitivně ženský zážitek,“ dodal mimo jiné Reuben.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!