Transplantovali jí ruce. Ty během let změnily barvu a tvar

Při nehodě autobusu v roce 2016 Indka Shreya Siddanagowderová přišla o obě ruce. Podstoupila transplantaci končetin. Jejím dárcem byl muž, který měl kůži o odstín tmavší. Po letech se ale všechno změnilo. Informuje Indian Express.
Dívce se změnil odstín kůže rukou
Dívce se změnil odstín kůže rukou
foto pixabay

reklama

Dívce transplantovali mužské ruce, které měly o odstín tmavší kůži. V průběhu let se ale všechno změnilo - jak barva, tak i tvar, který nabírá ženskou podobu. „Nevím, jak se to mohlo stát, jednoduše postupem času zesvětlaly. Mám teď ale pocit, že jsou to konečně mé ruce,“ řekla dívka. 

 

Taková operace se v globálním měřítku uskutečnila méně než dvěstěkrát. V Asii navíc šlo o vůbec první operaci tohoto druhu. V indické nemocnici Kóčinu se lékaři domnívají, že za změnou stojí ženské hormony.  Podle lékaře Mohita Sharmy, který se na transplantaci podílel, jde ale o působení melaninu (pigmentu), který mění barvu. 

Matka dívky dodala, že se její ruce takto razantně proměnily během posledních čtyř měsíců. „Všimla jsem si, že její ruce zeštíhlily, prsty se protáhly, i zápěstí se zdá být více ženské,“ oznámila. 

Ze všech případů po celém světě k takové proměně nikdy nedošlo. Podle odborníků se jedná o naprosto unikátní údálost. Dívka zatím stále nemá všechny nervy v ruce. Své prsty ale denně rozcvičuje a snaží se, aby mohla fungovat stejně, jako dřív. 

reklama

reklama