Trenér měl sexuálně obtěžovat jedenáctileté dívky. Jednu z nich si měl dokonce vyfotit nahou

Dvě jedenáctileté dívky měl během atletického soustředění v Sušici sexuálně obtěžovat jejich trenér. Policisté už ho obvinili hned ze dvou trestných činů. Reportéři FTV Prima promluvil s předsedou sportovního klubu v Plzni, kde měl muž své svěřenkyně trénovat.
3. 1. 2018 KRIMI: ATLETICKÝ TRENÉR SEXUÁLNĚ OBTĚŽOVAL DÍVKY, HROZÍ MU 5 LET VĚZENÍ
3. 1. 2018 KRIMI: ATLETICKÝ TRENÉR SEXUÁLNĚ OBTĚŽOVAL DÍVKY, HROZÍ MU 5 LET VĚZENÍ

reklama

„Dozvěděl jsem se o tom z telefonátu od jednoho z rodičů, že v Sušici na soustředění proběhlo zadržení toho člověka, který tam působil jako trenér,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima předseda klubu AK Škoda Plzeň Miloslav Plášil.

Podle policie měl trenér poprvé obtěžovat jednu ze svých svěřenkyň loni na jaře, na sportovním utkání. Vše se ale provalilo na letním soustředění, kde měl obtěžovat další dívku, ta to ale zavolala domu rodičům. O muže se okamžitě začala zajímat policie a muže hned zadržela.

ilustrační foto

Domácí násilí? Podle průzkumu trpí každá sedmá žena, ale i děti a muži

Trenér obviněné ze sexuálního obvinění popírá

„Muž, který působil jako trenér, měl na sportovních utkáních přimět dvě nezletilé dívky k tomu, aby se před ním obnažily a u jedné z nich si následně pořídil i intimní fotografie,“ řekl krajská policejní mluvčí Pavla Burešová. „On, byl údajně můj předchůdce ve funkci předsedy klubu AK Škoda Plzeň,“ upřesnil Plášil s tím, že s 62letým trenérem nemá nic společného. Muž měl podle něj pouze využívat plzeňský stadion k trénování své vlastní skupiny dětí.

Obviněný trenér prý od začátku jakékoli sexuální útoky na jedenáctileté dívky popíral a přišel s vlastním vysvětlením. „On uvedl, že holčička spadla do vody a on že ji vzal do chaty. Tam ona, že se převlékala a jemu, že pípl mobil, že je slabá baterka a v tom okamžiku ta holčička, že si myslela, že ji fotí,“ popsal Plášil.

Muži hrozí až pět let za mřížemi

„Komisař z Územního odboru v Klatovech zahájil trestní stíhání na dvaašedesátiletého muže ze spáchání trestních činů sexuální nátlak a zneužití dítěte k výrobě pornografie a v tomto případě byl vyžádán i znalecký posudek z oboru zdravotnictví,“ dodala Burešová.

Svoje závěry přednese psychiatr až před soudem. Podle námi osloveného odborníka, si ale dívky z takového zážitku zřejmě ponesou následky. „Může to zanechat na ní celoživotní takový negativní prožitek. S tím, že při výběru partnera bude mít vždycky problém. Bude to mít usazený někde v podvědomí,“ upozornil psychoterapeut Miroslav Jirman. Následky ale zřejmě pocítí i sám obviněný muž. Za obtěžování nezletilých dívek, pokud tedy bude odsouzen, může skončit na pět let za mřížemi.

reklama

reklama