Tři zranění v Londýně. Útok je považován za teroristický. V Beglii zřejmě útočila žena

Útočník, který měl být podle některých svědků ozbrojený mačetou a kterého zastřelila policie, pobodal v rušné části Londýna dva lidi, z nichž jednoho vážně. Třetí člověk měl být lehce zraněn v souvislosti s policejní akcí.  Policie útok spojuje s terorismem. Informovala agentura Reuters.
Belgická policie
Belgická policie
@badsantauk/Twitter

reklama

Agresor zranil při útoku v Londýně muže a ženu. Někteří svědci uváděli, že byl útočník ozbrojen mačetou a jeden ze svědků podle agentury Reutres mluvil o stříbrném kanystru, který měl mít agresor na hrudi jako bombu.

„Jsou posuzovány okolnosti, incident byl prohlášen za spojený s terorismem,“ uvedla londýnská policie na Twitteru. Podle policie je jeden ze zraněných v život ohrožujícím stavu.

 

Islámský milinantismus. Falešné výbušné zařízení

Zdroj ze západní bezpečnostní služby zmínil, že incident je spojen s islamistickým militantismem. Jiný zdroj zase uvedl, že je akt považován za terorismus, protože muž na sobě údajně měl falešné výbušné zařízení.

Útočník v londýnském Streathamu

VIDEO: Policie zastřelila útočníka v Londýně! Podle ní se jednalo o „incident související s terorismem“

Podle korespondenta Sky News měl být útočník pod aktivním dohledem britských bezpečnostních orgánů. Většina médií informuje o útočníkovi jako o muži, ale některá z médií mluví o tmavovlasé ženě.

Také Belgie terčem útoku

„Děkuji všem pohotovostním službám odpovídajícím za řešení incidentu ve Streathamu, který policie nyní označila za spojený s terorismem,“ uvedl britský premiér Boris Johson.

Útok v Gentu

Další útok za hranicemi: V belgickém Gentu bodl útočník na rušné hlavní ulici dvě osoby

„Teroristé se nás snaží rozdělit a zničit náš způsob života – zde v Londýně jim nikdy nedovolíme uspět,“ uvedl londýnský starosta Sadiq Khan.

Dva lidi útočník pobodal v neděli také v belgickém městě Gent, podlě některých médií měla být agresorem žena, kterou policejní hlídka při zadržení zranila na paži.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!