Třináctiletý Němec si chtěl koupit kamarády. Rozdal více než čtvrt milionu

Německý mladík rozdával peníze
Německý mladík rozdával peníze
Youtube/Millionaire Visualizations

reklama

V přepočtu více, než čtvrt milionu korun rozdal svým vrstevníkům třináctiletý teenager z bavorského města Bad Tölz. Tímto netradičním krokem chtěl podle svých slov řešit nedostatek přátel. Případem se nyní zabývá místní policie.

Podle dostupných informací rozdával štědrý Němec mezi 100 až 2400 eury na osobu, což je při současném kurzu zhruba 2500 až 65 tisíc korun. Podle listu Süddeutsche Zeitung se povětšinou jednalo o mladíkovy vrstevníky, kteří hrají za místní fotbalový tým.

O bohatého teenagera se o víkendu začala zajímat tamní policie. Té měl podezřelý vypovědět, že peníze rozdával z důvodu, aby jej měly ostatní děti rády. Přes čtvrt milionu korun pak prý tajně odcizil z domu svých rodičů.

Policie chlapci nevěří

Internetový server RP Online ale přišel s informací, že policisté mladíkově verzi nevěří – a to ani jak v případě motivace, tak ani v otázce původu peněz, které prý rozhodně nepochází od chlapcových rodičů. „Zjištění pravého motivu ale bude poměrně náročné,“ zhodnotil celou situaci jeden ze strážníků.

Policisté už také začali všechny rozdané peníze vybírat zpět. Zatím se jim povedlo získat necelou polovinu – asi 117 tisíc korun. Stále ale není jasné, jestli se v oběhu podaří vypátrat a navrátit i zbylých více než 150 tisíc korun.

Podobný případ také ve Španělsku

Třináctiletého teenagera možná k jeho dobročinnosti inspiroval o tři roky mladší Španěl, který se před necelým půlrokem také rozhodl použít peníze svých příbuzných k zakoupení nových přátelských vztahů.

Desetiletý chlapec tehdy svým spolužákům rozdal zhruba 260 tisíc korun. Jednalo se o životní úspory jeho babičky, které jí předtím odcizil. V tomto případě byla naštěstí většina peněz nalezena a navrácena do rukou jejich majitelky.

reklama

reklama