Tropy se po krátké odmlce vrací. Ochladit se má až v září

Následující měsíc by měl být podle meteorologů teplotně nadprůměrný. Výrazně se na tom podepíše příští týden, kdy by se denní maxima měly dostat až na 34 stupňů. Ochladit se má až začátkem září. Vyplývá to z měsíční předpovědi, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Příští týden nás opět čekají tropické teploty
Příští týden nás opět čekají tropické teploty
Pixabay

reklama

Zatímco v neděli se nejvyšší denní teploty budou pohybovat do 30 °C, nový pracovní týden začne pěkně z ostra. Rtuť teploměrů se na některých místech vyšplhá až na 34 °C. Úterý a středa pak budou ve znamení teplot do 28 °C s možností občasných přeháněk. Od čtvrtka se ale teploty opět přehoupnou přes 30stupňovou hranici a vydržet by takhle měly až do konce víkendu.

Příští týden tak bude průměrná denní teplota atakovat rekordní hodnotu 21,7 °C, kterou v tomto časovém úseku naměřili meteorologové v roce 1952. I následující týdny by měly být podle ČHMÚ teplotně nadprůměrné. Vysoké teploty ustanou až s příchodem září, kdy meteorologové očekávají návrat do běžných hodnot pro tuto roční dobu.

Dešťových srážek příliš nebude

Z předpovědi dále vyplývá, že sucho, které naše území aktuálně sužuje, jen tak neskončí. „Z hlediska celkového množství srážek lze předpokládat, že období 13.8. - 9.9.2018 bude průměrné až slabě podprůměrné. Srážek bude velmi málo zejména v první polovině období (do 26.8), v dalších týdnech se budou celkové úhrny pohybovat přibližně v blízkosti dlouhodobých průměrů, což v oblastech, kde přetrvává srážkový deficit, situaci výrazně nezlepší,“ předpovídají meteorologové.

reklama

reklama