Tropy v Česku pokračují: V úterý a ve středu vystoupá rtuť teploměru až na 36°C!

Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydali pro další dny výstrahu před velmi vysokými teplotami. Podle předpovědi by v úterý a ve středu mohla rtuť teploměru vystoupat až k 36°C. Kvůli suchému počasí přetrvává nebezpečí požáru.
Tropické teploty se v Česku udrží i nadále
Tropické teploty se v Česku udrží i nadále
Pixabay.com/Peyesces

reklama

„Naše území se bude nacházet v nevýrazném poli vyššího tlaku vzduchu. Před studenou frontou, která v noci na čtvrtek začne od západu ovlivňovat počasí u nás, k nám bude proudit velmi teplý vzduch,“ uvedli meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Velmi vysoké teploty budou v České republice už od pondělí. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 30 a 34°C. Místy se ojediněle mohou objevit přeháňky nebo dokonce bouřky. Od úterý do středy se podle aktuální předpovědi vyšplhá rtuť teploměru až na 36°C.

PRIMA DOVOLENÁ: Na cestách k moři autem

PRIMA DOVOLENÁ: Za co všechno vám hrozí v zahraničí pokuta?

Čekají nás i tropické noci

Podle všeho máme před sebou i tropické noci. Teploty se totiž i v noci budou nejčastěji pohybovat v průměru kolem 20°C. Čtvrtek pak slibuje ochlazení. Rtuť teploměru se ale i tak bude pohybovat mezi 27 až 31°C a na jihovýchodě republiky může vystoupat až k 34°C.

V důsledku dlouhotrvajícího teplého a převážně suchého počasí přetrvává v ČR nebezpečí požárů. „Vysoké riziko je zejména ve středních a severozápadních Čechách. Výstraha platí do odvolání a v dalších dnech se nejspíš bude rozšiřovat území její platnosti,“ doplnili meteorologové.

reklama

reklama