Trump čelí žalobě ženy, jíž měl před více než 20 lety znásilnit. Předmětem podle všeho není samotné znásilnění, ale jeho popírání a lži

Žena, která obvinila Donalda Trumpa ze znásilnění, jež se mělo udát před více než třiadvaceti lety v New Yorku, podala v pondělí na amerického prezidenta žalobu. Ta souvisí s Trumpovým popřením incidentu a s prezidentovou kritikou, která ji měla poškodit. Informovala o tom agentura Reuters.
Jean Carrollová a Donald Trump
Jean Carrollová a Donald Trump
@BTBreakingTimes/Twitter

reklama

Dlouholetá redaktorka časopisu Elle E. Jean Carrollová v žalobě zaslané newyorskému státnímu soudu na Manhattanu uvedla, že Trump o útoku na ni lhal a „pošpinil její integritu, čest a důstojnost“ zkonstruováním záplavy lží, které měly vysvětlovat, proč si incident vymyslela.

Čin nenahlásila dříve, protože se obávala odplaty

Informace o údajném znásilnění, které se mělo udát v New Yorku mezi podzimem 1995 a jarem 1996, vyšla v červnu v New York magazine jako výňatek z jejích pamětí, které byly vydány o měsíc později. Podle ní trval útok dvě až tři minuty, než utekla ze zkušební kabinky na 5. Avenue. Krátce poté se s tím prý svěřila dvěma přátelům, ale Trumpa úřadům nenahlásila, protože se bála odplaty. Na veřejnost šla s informací poté, co se v USA rozpohybovala kampaň #MeToo.

Ilustrační foto

Francouzská novinářka stojící za tamní vlnou #MeToo musí odškodnit muže, kterého nařkla z obtěžování

„Žaloba je lehkomyslná a příběh je podvod – stejně jako autor,“ uvedla tisková mluvčí Bílého domu Stephanie Grishamová s tím, že příběh, který dotyčná využila k tomu, aby prodala svou brakovou knihu, se nikdy nestal.

Podle Trumpa měla pomoci prodeji jejích memoárů

Žaloba Carrollové přišla v souvislosti s Trumpovými vyjádřeními, že Carrollovou neznásilnil, že ji nikdy nepotkal a že „totálně lhala“, což byla součást jejího úsilí o zvýšení prodeje knihy. „Řeknu to s velkým respektem: zaprvé není můj typ. Zadruhé se to nikdy nestalo. Nikdy se to nestalo, OK?“ uvedl Tramp pro noviny The Hill ve Washingtonu.

Donald Trump konzistentně odmítá nařčení více než deseti žen, které ho obvinily, že jim dělal nežádoucí návrhy léta předtím, než vstoupil do politiky.

reklama

reklama