Trump kápnul božskou: Syn jednal s Rusy, přiznal

Americký prezident Donald Trump přiznal, že jeho syn, Donald Trump Jr., chtěl získat informace o Hillary Clintonové během prezidentských voleb. Možný ruský vliv na poslední americké volby vyšetřuje FBI.
Donald Trump Jr.
Donald Trump Jr.
Facebook/USA Breaking News

reklama

Americký prezident Donald Trump přiznal, že se jeho syn v červnu 2016 setkal s ruskou právničkou Nataljí Veselnickou za účelem získání informací o Hillary Clintonové, která byla Trumpovou soupeřkou v prezidentských volbách.

„Cílem schůzky bylo získat informace o soupeři, zcela legálně, jak je v politice běžnou praxí. Nikam to ale nevedlo,“ napsal šéf Bílého domu v neděli na Twitteru. On sám prý o schůzce nevěděl. Je to vůbec první otevřené vyjádření prezidenta Trumpa k tomuto tématu.

Donald Trump Jr

Donald Trump Jr. byl v kontaktu se serverem WikiLeaks v průběhu prezidentských voleb. Přiznal to na svém Twitteru

Schůzce, která se konala v New Yorku v Trump Tower přihlížel i prezidentův zeť Jared Kushner či tehdejší šéf Trumpovy volební kampaně Paul Manafort.

Celý případ možného ruského vlivu na vývoj posledních prezidentských voleb ve Spojených státech vyšetřuje FBI, konkrétně tým vyštřovatele Roberta Muellera. Prezident vyšetřování označuje za hon na čarodějnice.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!