Trump po několika dnech vyhodil šéfa komunikace. Měl prý příliš prořízlou pusu

Anthony Scaramucci
Anthony Scaramucci
AP

reklama

Americký prezident Donald Trump odvolal šéfa komunikace Anthonyho Scaramucciho. Na této zprávě by asi nebylo příliš mnoho zvláštního, kdyby Scaramucci nebyl ve své funkci jen pár dnů. Důvodem jsou údajně ostré slovní výpady, které měl nový ředitel komunikace vůči ostatním kolegům. S informací o vyhazovu bývalého finančníka z Wall Street přišel list The New York Times.

„Anthony Scaramucci opustí svoji pozici ředitele komunikace Bílého domu,“ potvrdila informace deníku mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová. „Pan Scaramucci cítil, že je nejlepší nechat personálnímu šéfovi Johnu Kellymu volný prostor a umožnit mu vybudovat svůj vlastní tým,“ dodala.

Podle New York Times má ve vyhazovu bývalého finančníka prsty především nový personální šéf Bílého domu John Kelly, kterého v pondělí prezident oficiálně uvedl do funkce. Scaramucci tak ve své funkci vydržel pouhých 10 dnů. Do Bílého domu ho protlačila Trumpova dcera Ivanka spolu se svým manželem Jaredem Kushnerem a to především z důvodu, aby vypudil nepohodlného Reince Priebuse, dnes už bývalého ředitele kanceláře Bílého domu, píše New York Times.

Faktem zůstává, že ještě v den Scaramucciho jmenování do funkce rezignoval blízký Priebusův spolupracovník a mluvčí prezidenta Sean Spicer. Krátce poté se Scaramucci pustil také do samotného šéfa prezidentské kanceláře, kterého nazval „zasraným paranoidním schizofrenikem“ a obvinil ho z úniků informací. Priebus složil funkci ve čtvrtek.

Trump byl zpočátku drsným jednáním bývalého finančníka potěšen. Přes víkend si ale po rozhovorech se členy své rodiny a novým personálním šéfem Kellym vše rozmyslel. „Prezident si uvědomil, že drzé chování jeho podřízeného může do budoucna vyústit v politickou překážku a potencionální ostudu,“ píše New York Times s odkazem na dva obeznámené zdroje.

Zatím poslední personální změny jsou jen dalšími z mnoha, které se v poslední době udály na klíčových postech v okolí prezidenta a v jeho administrativě. Pozorovatelé poměry v Bílém domě označují za chaos, což Trump odmítl a poznamenal, že vše běží „velmi dobře“.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!