Trump: Za neúspěch republikánů neponesu odpovědnost, pomáhám jim dost

Americkému prezidentovi Donaldu Trompovi v nadcházejících listopadových volbách hrozí, že přijde o podporu sněmovny. Republikány při nich totiž může čekat prohra a ztráta většiny ve Sněmovně reprezentantů USA. Hlava státu ale nepřipouští, že by za případný neúspěch měl nést zodpovědnost.
Donald Trump při rozhovoru v Oválné pracovně
Donald Trump při rozhovoru v Oválné pracovně
AP

reklama

Americký prezident Donald Trump čelí nepěkné vyhlídce na listopadové parlamentní volby. Pro Republikánskou stranu by totiž mohly skončit porážkou a ztratila by tak kontrolu nad Sněmovnou reprezentantů.

Hlava státu ale nepřipouští, že by za případný neúspěch měl nést zodpovědnost. V rozhovoru pro AP uvedl, že republikánským kandidátům pomáhá. „Nemyslím si, že měl někdy někdo takový vliv,“ uvedl prezident Trump v rozhovoru.

I přes nepříznivé vyhlídky si Trump stojí za tím, že se straně ve volbách bude dařit. Demokraté ale naproti tomu vidí naději, že převezmou vládu nad Sněmovnou. Hodně voličů republikánů totiž nepůjdou ani k volbám, protože nekandiduje sám Trump.

Trump potvrdil i změnu právního poradce

V rozhovoru Trump také potvrdil změnu právního poradce pro Bílý dům. Po tom co nahradil svého bývalého osobního právníka Michaela Cohena, představil jako nového právního poradce Pata Cipolloneho. Bývalý pracovník pro ministerstvo spravedlnosti Cipollone by měl nastoupit do funkce na podzim.

Prezident Trump se vyjádřil i ke kauze zmizelého novináře Džamála Chášakdžího ze Saudské Arábie, který je pohřešovaný od 2. října. Podle něj je to jasná ukázka presumpce neviny. „A už je to tady zase, jste vinný, dokud nedokážete svou nevinu,“ uvedl Trump v rozhovoru a zdůraznil, že před soudem je nutné zajistit všechna fakta. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!